Кривой Рог новости
Губернатор Дніпропетровської області спільно з «Майкрософт Україна» впроваджують систему електронного урядування
31.08.2011 16:49 | Технологии

Губернатор Дніпропетровської області спільно з «Майкрософт Україна» впроваджують систему електронного урядування

Губернатор Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод і генеральний директор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків підписали Меморандум про взаєморозуміння і «дорожню карту» програми «Електронний регіон» строком на 5 років.

Впровадження системи електронного урядування в області дозволить підвищити її конкурентоспроможність, полегшити управління областю та підвищити ефективність надання послуг її жителям.

«Дніпропетровська область - лідер серед регіонів України з інвестицій. Тут виробляється п'ята частина всієї промислової продукції України і 11% ВВП. Нам важливо не тільки закріпити ці досягнення, а й рухатися далі, розвиваючи економіку і соціальну сферу. Пріоритетними напрямками в розвитку регіону є прозорість управління, розвиток агропромислового комплексу і будівельної галузі, а також освіта, охорона здоров'я та екологія. Як показав світовий досвід, впровадження електронного урядування дасть нам можливість більш швидко і якісно забезпечити реалізацію цих пріоритетів. Для цього ми скористаємося напрацюваннями та глобальним досвідом корпорації Microsoft, у співпраці з якою ми і будемо реалізувати програму «Електронний регіон», - зазначив Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської ОДА.
Підписання «дорожньої карти» передбачає системне впровадження технологій, що забезпечують ефективність ключових напрямків діяльності області. Основні пріоритети програми «Електронний регіон» - це простота управління областю, легкість ведення бізнесу та прозорість роботи влади для громадян. У рамках програми протягом 5-ти років будуть реалізовані більше 50-ти проектів в сфері освіти, охорони здоров'я, будівництва, агропромислового сектора, екології і житлово-комунального господарства. В результаті Дніпропетровська ОДА отримає ефективні інструменти управління, бізнес і громадяни області - прозорі і зрозумілі процеси взаємодії з владою.


«Дніпропетровська область - перший в Україні регіон, який буде впроваджувати систему електронного управління. Це свідчить про високий рівень управлінської культури та стратегічному мисленні керівництва області. У XXI столітті використання ІТ-інструментів для підвищення ефективності управління - необхідна умова успіху. «Електронний регіон» - це програма, спрямована на підвищення конкурентоспроможності Дніпропетровської області, на розвиток її економіки і підвищення якості її жителів », - зазначив Дмитро Шимків, генеральний директор« Майкрософт Україна ».

«Система електронного управління та взаємодії між відомствами покликана забезпечити кожному громадянину можливість отримувати від держави послуги в режимі он-лайн через різні канали доступу - портали, інформаційні кіоски і т.д. Такі рішення дозволяють зняти з громадянина навантаження по збору документів з різних державних установ і відомств і перекласти її на самі державні органи. Наприклад, при отриманні субсидії вся необхідна інформація про заявника та його родині буде в доступі реєстратора субсидій », - сказав Олександр Вілкул.

На сьогодні проект «Електронний регіон» знайшов підтримку депутатського корпусу обласної ради на чолі з головою Євгеном Удод. Обласна рада прийняла значну участь у розробці та обговоренні проекту, в тому числі - з міжнародними консультантами.

Дніпропетровська область технічно, технологічно і кадрово готова стати «пілотної» майданчиком для відпрацювання єдиних стандартів, протоколів і регламентів у сфері електронного урядування. Широке використання інформаційних технологій уже сьогодні є невід'ємною частиною управлінської діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Дніпропетровщини.

В області вже створена необхідна інфраструктура інформатизації:

  • Єдиний телекомунікаційний центр області;
  • Регіональний центр сертифікації електронних ключів;
  • Корпоративна мережа області, яка об'єднує електронні ресурси облдержадміністрації, облради, 22 районів області і 334 сільських та селищних рад.

Дніпропетровщина стала першим регіоном України, який створив свій акредитований Регіональний центр сертифікації електронних ключів. Завдяки цьому розпочато впровадження в роботу органів місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади технології електронного цифрового підпису.

В облдержадміністрації та обласній раді запроваджено внутрішній електронний документообіг автоматизованої системи "ДОКПРОФ" на принципово новому рівні з використанням електронного цифрового підпису. До системи підключені всі управління облдержадміністрації та до кінця року будуть підключені всі райдержадміністрації.

Дніпропетровщина перейшла до системного підходу з автоматизації процесів діловодства та перекладу адміністративних послуг в електронний вигляд. Особливе місце в рамках регіональної програми інформатизації займає проект «Відкрита влада», який включає «Урядовий контактний центр», офіс адміністративних послуг, веб-портал «Відкрита влада».
Центр обладнаний сучасною комп'ютерною технікою та комфортними кабінетами для перебування відвідувачів. Звернувшись у центр, підприємець Дніпропетровщини має можливість отримати необхідну адміністративну послугу за принципом "єдиного вікна".

Щоденний електронний моніторинг роботи дозвільних центрів області та звернень громадян - це можливість оперативного реагування на "виклики" і своєчасне прийняття управлінських рішень. Впровадження програми електронного моніторингу дозволило зменшити в 10 разів число порушень термінів видачі документів дозвільного характеру суб'єктам господарювання. Відвідувачі Центру мають можливість залишити своє електронне звернення до керівництва облдержадміністрації з допомогою сенсорних інформаційних кіосків.

Веб-портал «Відкрита влада» - це інформаційний ресурс з актуальною інформацією для різних цільових груп населення щодо роботи дозвільної системи і найбільш важливих питань життєдіяльності громадян, який постійно оновлюється.

Microsoft має великий досвід співпраці з державними органами всіх рівнів у всьому світі. Використовуючи цей досвід, Microsoft розробив систему кроків для підвищення конкурентоспроможності держав. Згідно з цими пропозиціями, для розвитку свого потенціалу Україна потрібно інвестувати освітній, кадровий і технологічний потенціал. В даний час Україна займає 89 місце з 139 країн світу в останньому Глобальному індексі конкурентоспроможності Світового економічного форуму. Інвестиції дадуть можливість Україні увійти до списку інноваційних, а, отже, конкурентоспроможних економік світу.

Успішна реалізація в Дніпропетровській області проекту електронного управління регіоном стане стартовим майданчиком для всієї Україні з впровадження цифрових технологій. Це забезпечить доступність будь-якої послуги та інформації для наших громадян і бізнесу, прибере перешкоди між ними і владою, стане потужним бар'єром для корупції і стимулом для динамічного соціально-економічного розвитку, який забезпечить підвищення якості життя кожного українця.

Для довідки. Перше рішення Microsoft в сфері електронного урядування було розроблено в 2001 р., а пізніше впроваджено в ряді країн, наприклад, у Великобританії (2004 р.), де на його базі працює сайт держпослуг www.directgov.co.uk.
Про корпорацію Microsoft

Заснована в 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні працює компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення, а також впровадження і локалізація новітніх технологій на території Україні.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Microsoft можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Microsoft ® є товарним знаком Microsoft Corporation у США і / або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.
Запрошуємо отримати додаткову інформацію і дізнаватися про найсвіжіші новини на віртуальному прес-центрі «Майкрософт Україна»: http://microsoftua.w [СПАМ] press.com

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация