Кривой Рог новости
Компанія BMW сподівається вже до 2014 року завершити розробку фар на основі лазерів.
01.09.2011 17:00 | Технологии

Компанія BMW сподівається вже до 2014 року завершити розробку фар на основі лазерів.

Нова технологія дозволить зробити головне світло більш яскравим, але при цьому більш безпечним і комфортним для водіїв.

Основна відмінність лазера в якості джерела світла полягає в тому, що лазерний світло - монохромний, а значить всі світлові хвилі мають однакову довжину і фазу. Тобто, лазер дозволяє створювати практично паралельний (не розсіяний) світло, причому з інтенсивністю в 1000 разів більшою, ніж сучасні світлодіоди. Це дозволить з одного боку знизити споживання енергії, а з іншого - задіяти лазерний світло для нових технологій, орієнтованих на підвищення безпеки водіння.

При цьому інженери BMW відзначають, що висока інтенсивність лазерного світла не буде негативно впливати на оточуючих - лазер буде лише підсвічувати усередині лампи спеціальний флуоресціюючий матеріал, який створить чистий білий світ.

Крім того, лазерні джерела світла за своїми розмірами майже в сто разів менше, ніж світлодіодні елементи, що дозволить зробити фару компактнішою.

Не виключено, що першим автомобілем BMW, який отримає лазерні фари, стане екологічно чистий суперкар i8, дебют серійної версії якого запланований на 2014 рік.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация