Кривой Рог новости
Синтетичне м'ясо дозволить відмовитися від забою тварин
02.09.2011 10:00 | Технологии

Синтетичне м'ясо дозволить відмовитися від забою тварин

Учений Марк Пост з Маастрихтського університету в Нідерландах заявив, що найближчим часом приступить до вирощування синтетичного м'яса, придатного в їжу, пише New Scientist.

Нещодавно вчений винайшов спосіб вирощувати м'язи в лабораторних умови, для цього він використовує стовбурові клітини свині, які підгодовуються сироваткою крові ембріона коні. У ході дослідження він виростив смужки, що нагадують м'язи, довжиною 2,5 см і шириною 0,7 см.

Однак, як зазначає дослідник, вигляд у цих смужок м'яса анемічний і неапетитний. "Вони білі, так як в них немає крові і дуже мало міоглобіну", пояснює учений. Пост сподівається попрацювати з клітинами корови і вже через рік створити синтетичну яловичину, однак вартість однієї сосиски, виготовленої з такої яловичини може досягати 300 тисяч євро.

За словами фахівця з біоетики з шведського університету Лінкепінг Стеллан Велин, люди зможуть запросто харчуватися м'ясом рідкісних тварин - синтетичним, звичайно. "Традиційно ми їмо м'ясо не найсмачніших тварин, а тих, кого легше одомашнити. Але для синтетичного м'яса немає обмежень", - говорить вона.

Проте, виникає питання, чи захочуть люди харчуватися синтетичним м'ясом? Варто відзначити, що вживати в їжу м'ясо, вирощене на сироватці крові ембріона корови, суворо забороняється: є легкий ризик, що воно містить пріони або інші токсичні речовини. Безпечну підгодівлю для лабораторного м'яса - на основі синьо-зелених водоростей - намагається розробити Йоост Тейсейра де Маттос з Амстердамського університету.

Дослідники відзначають, що синтетичне м'ясо дозволить відмовитися від забою тварин. Крім того, його виробництво не шкодить екології: наприклад, для синтезування м'яса потрібно на 99% менше землі, ніж для вирощування на м'ясо корів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация