Кривой Рог новости
Кращі гравці світу в покер
03.09.2011 20:38 | Общество

Кращі гравці світу в покер

Напевно, з самого зародження гри в покер не вщухають суперечки, хто ж з гравців кращий. Років сімдесят тому все було просто - хто виграв більше грошей в салуні (і зміг їх забрати!), Той і сильніший. Все впиралося в кеш-ігри, на турнірні результати мало хто дивився.

Все змінилося в 1970 році, коли Бенні Біньон у своєму казино в Лас-Вегасі вирішив запустити «світову серію», турнір з техаському безлімітному покеру, який тут же окрес ¬ тили чемпіонатом світу. Причому перший чемпіон - Джонні Мосс - став переможцем. без гри, шляхом голосування найавторитетніших гравців. Мабуть, це найдемократичніший і правильний спосіб вибору найсильнішого гравця! До речі, згодом Джоні підтвердив звання найсильнішого, ще два рази виграючи ці чемпіонати світу.

З тих пір турніри та кеш-гра, хоч і йшли рука об руку, але ставали, по суті, різними дисциплінами. І якщо переможці турнірів у всіх на виду, роздають інтерв'ю, миготять в телебаченні, то гравці в кеш свої успіхи не демонструють публіці, кращі з них відомі вузькому колу професіоналів. Характерний приклад - як-то Дойл Брансон, гуру покеру, неодноразовий переможець чемпіонатів світу і автор "суперсистеми" - біблії покеру, на запитання, кого він вважає кращим гравцем у світі, відповів нехитро - Чіпа Риза. Широкій публіці це ім'я мало що говорило, покер румів зі статистикою тоді ще не було. У Різа всього три браслети WSOP, причому два з них завойовані ще років сорок тому. Однак серед гравців високих лімітів він став справжньою легендою, Чіпа включили в знаменитий зал покеру слави Binion's Horseshoe четвертим після Джонні Мосса, Амарілло Сліма і Дойла Брансона ще за життя.

Зараз з появою різноманітних рейтингів і статистики можна легко зрозуміти, хто найприбутковіший гравець в кеш-іграх, а хто найкращий у турнірах. До речі, цікавий факт - цього року верхівка таблиці лідерів змінювалася двічі. Філ Айві щось засидівся на вершині, вважаючи за краще поїздкам на турніри дорогі ігри в Белладжіо, на початку року його місце зайняв Даніель Неграну після виграшу мільйона доларів на турнірі хайроллеров на Багамських островах. Однак небачену швидкість в останні місяці розвинув Ерік Сайдел, його профіт з початку року склав більше чотирьох мільйонів доларів! Сайдел цим ривком обійшов обох і сам видерся на перше місце найприбутковіших турнірних гравців. У професіонала команди Full Tilt Poker дохід від турнірів на даний момент $ 14,697,297, у Негреану на $ 500,000 менше, Айві відстає ще на $ 250,000.

Якщо з турнірами більш-менш зрозуміло, то в іграх на готівку ситуація змінюється мало не щодня. Наприклад, датчанин Гас Хансен довгий час вважався чи не найбільш програє гравцем в онлайні, однак в останні місяці він просто рве всіх своїх суперників у дрібні шматочки. З січня його дохід вже перевищив $ 4,500,000, а якщо почати відлік з вересня, то і всі сім мільйонів доларів. Незаперечним авторитетом виглядає тут Філ Айві, але йому все складніше знайти суперників, його просто бояться. Радує, що в стрункі ряди плюсових кеш-гравців вливаються і російськомовні хайроллери - Костріцин, Щемелев, Макаров.

Відомо, що народився в Україні Євген Качалов за свою 8-річну кар'єру заробив вже близько 6,5 мільйонів доларів - якщо вважати тільки live турніри.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация