Кривой Рог новости
Свято для вихованців інтернату
04.09.2011 10:01 | Общество

Свято для вихованців інтернату

Зустрітися всім разом наприкінці літа, повеселитися і позмагатися — про це вихованці школи-інтернату №9 і дитячих будинків №2, 3 й 4 навіть уже й не мріяли. Вони спокійно готувалися до початку нового навчального року, аж раптом така радісна звістка: їх запрошують взяти участь у спортивних змаганнях, присвячених 20-річчю незалежності України!

Організував їх для своїх підопічних Благодійний фонд Едуарда Самоткала. Привезти всі команди до оздоровчої бази, що на Інгульці, забезпечити спортивним інвентарем футболістів, піонерболістів, тенісистів, туристів, легкоатлетів і дартсистів, а також придбати грамоти й нагороди — всі ці питання були вирішені за кошти, виділені благодійним фондом.

— Для наших дітей кожна зустріч — це велике свято, — розповідає директор школи-інтернату №9 Олександр КУТАЄВ. — За літо вони встигають стати друзями і протягом року, коли бачаться нечасто, дуже сумують один за одним. А зараз їх обличчя світяться щастям, і це дорогого вартує!

Так сталося, що день змагань збігся із Днем Прапора, що додало події особливої урочистості. До відкриття змагань діти самотужки підготували невеличку, але яскраву концертну програму з українськими танцями, віршами, напуттям справедливої Феміди, котра супроводжувала суддівство. А далі свято спорту захопило всіх без винятку.

Хтось уже перемагав, хтось тільки готувався стати найкращим, хтось активно вболівав за тих чи інших. Хоча суперництво між вихованцями дитячих будинків і школи-інтернату було підкреслено спортивне. Адже всі вони — добрі й надійні друзі, які мають спільні приємні спогади, спільну мету стати успішними у дорослому житті, спільну проблему безбатьківства, що робить їх уразливими. А ще вони надзвичайно вдячні й добро пам’ятають довго.

— Без розуміння й участі благодійників дітям, які не з власної волі стали заручниками непростих життєвих обставин, було б складніше, — каже Олександр Кутаєв. — Це сьогодні місто постійно опікується дітьми, а ще й до того Благодійний фонд Едуарда Самоткала і путівки дітям у табір подарує, і стипендію найталановитішим призначить, і організує свято — таке, як сьогодні. Колись про таку увагу годі було й мріяти. Були часи, коли вихованці дитбудинків не мали навіть найнеобхіднішого.

На щастя, у дітей, із якими нам вдалося поспілкуватися, таких згадок немає. Проте любові й добра людського їм ніколи не буде забагато.

"Вестник Кривбасса"  Марина Калабіна

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация