Кривой Рог новости
В медичній реформі влада перейшла від слів до діла
04.09.2011 10:09 | Здоровье

В медичній реформі влада перейшла від слів до діла

Дочекавшись нарешті відповідних законів, постанов та наказів, міська влада з ентузіазмом взялась за реформування медицини. Від розмов і обіцянок світлого медичного майбутнього перейшли до прийняття рішень та їх виконання. Вже на серпневій сесії міськради депутати схвалили створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги та дали згоду на передачу окремого майна комунальних закладів охорони здоров’я в спільну власність територіальних громад області.

Міська рада вирішила створити сім нових комунальних закладів охорони здоров’я з правами юридичної особи під назвою Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) на базі існуючих лікарень.

ЦПМСД №1 для обслуговування 46 тисяч населення Тернівського району створюється на базі міської лікарні №7 шляхом реорганізації лікарень №7 і №14.

ЦПМСД №2, що обслуговуватиме 86 тисяч населення Жовтневого і Тернівського районів, створюється на базі міської лікарні №16 шляхом реорганізації міськлікарні №16, міської клінічної лікарні №8, міської дитячої лікарні №3.

ЦПМСД №3, який обслуговуватиме 102 тисячі населення Жовтневого та Саксаганського районів, створюється на базі міської лікарні №9 шляхом реорганізації міської лікарні №9, міськлікарні № 6 та міської дитячої лікарні №3.

ЦПМСД №4, який буде обслуговувати 142 тисячі населення Саксаганського і Довгинцівського районів, створюється на базі міської лікарні №4 шляхом реорганізації міської лікарні №4, міської клінічної лікарні №2, міськлікарні №5, міської дитячої лікарні №4, міської дитячої лікарні №2.

ЦПМСД №5 обслуговуватиме 138 тисяч населення Дзержинського і Довгинцівського районів, його буде створено на базі міської лікарні №1 шляхом реорганізації міської лікарні №1, міської поліклініки №3, міської поліклініки №4, міської дитячої лікарні №2, міської поліклініки Довгинцеве, Криворізького центру здоров’я.

ЦПМСД №6 обслуговуватиме 107 тисяч населення Центрально-Міського та Інгулецького районів, він створюється на базі міської лікарні №3 шляхом реорганізації міської лікарні №3, міської поліклініки №1, міської поліклініки №2, міської дитячої лікарні №1, міської лікарні №11.

ЦПМСД №7 обслуговуватиме 41 тисячу населення Інгулецького району. Він створюється на базі міської лікарні №17.

До складу кожного Центру первинної медико-санітарної допомоги будуть входити амбулаторії (від однієї в Центрі №7 до шести — в Центрі №6). Амбулаторіями стануть поліклініки лікарень, які реорганізуються, або ті, які на сьогодні існують відокремлено.

Як пояснюють у міському управлінні охорони здоров’я, зміна вивісок на закладах охорони здоров’я потрібна для того, аби з 2012 року збільшити пряме фінансування первинної медичної допомоги, кошти на яку сьогодні виділяються за залишковим принципом. Згідно з офіційними даними, в 2011 році безпосередньо на хворого витрачається 4 бюджетних копійки під час одного відвідування поліклініки, в той час як на один ліжко-день у стаціонарі — 6 гривень.

Медичну допомогу в Центрах надаватимуть лікарі терапевти, педіатри, гінекологи, а в перспективі — лікарі загальної практики, тобто сімейні. Ці установи фінансуватимуться з міського бюджету.

За словами керівника міського управління охорони здоров’я Олександра Світловського, жоден медичний заклад не буде закрито, всі медичні працівники залишаться на своїх місцях. Що ж до доступності медичної допомоги для населення, то вона «не зміниться, а в деяких випадках за рахунок зменшення відстані до медичного закладу навіть покращиться». Хоча навряд чи населення, як і пан Світловський, під доступністю медичної допомоги має на увазі саме відстань до медичного закладу.

Що ж до вторинної медичної допомоги, яка надається вузькими спеціалістами, у тому числі в стаціонарах, то щодо її організації ясності наразі нема. Відтак пан Світловський просив журналістів поки що не торкатись цієї теми. Повідомляється лише, що вторинна медична допомога з наступного року фінансуватиметься з обласного бюджету. Для цього міська рада дала згоду на передачу окремого майна комунальних закладів охорони здоров’я до спільної власності територіальних громад області. Після того, як буде визначено перелік цього майна, його буде подано на затвердження депутатів.

"Вестник Кривбасса"  Наталия Шишка

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация