Кривой Рог новости
Президент Віктор Янукович вважає звернення в міжнародні судові інстанції крайнім кроком при перегляді газових контрактів з Росією
04.09.2011 10:33 | Политика

Президент Віктор Янукович вважає звернення в міжнародні судові інстанції крайнім кроком при перегляді газових контрактів з Росією

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента.

"Звернення до міжнародних судових інстанцій є крайнім кроком, до якого може вдатися України при вирішенні питання перегляду газових контрактів з Росією. Це питання, я переконаний, будуть вирішуватися на найвищому рівні", - цитує прес-служба Януковича.

За словами президента, перегляд газових контрактів необхідний з тієї причини, що вони підписувалися господарюючими суб'єктами України та Росії без урахування існуючих між двома країнами угод, а також тому, що Національна акціонерна компанія "Нафтогаз Україна" укладала їх без затверджених урядом повноважень.

"Правомірність дій у цьому питанні особисто (тодішнього прем'єр-міністра) Юлії Тимошенко оцінить суд. На це питання, я сподіваюся, ми отримаємо відповідь дуже скоро", - додав Янукович.

Він також підкреслив, що Україні не сприйматиме тиску в ході переговорів.

"Наша позиція принципова, і будь-який тиск в цих питаннях для нас принизливо. Ми не дозволимо, щоб з нами так говорили. спочатку загнали нас в кут - потім почали диктувати умови. Це принижує сьогодні не мене особисто - це принижує державу, і я не можу цього допустити ", - сказав президент.

При цьому глава держави підкреслив, що переговори з Росією все одно повинні продовжуватися.

Нагадаємо, на початку серпня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Кабмін розглядає можливість розірвання газових контрактів, укладених з Росією в 2009 році, в судовому порядку.

Експерти вважають, що Україні має підстави звернутися в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма для зміни формули ціни на природний газ, закріпленої в контракті між "Газпромом" і "Нафтогазом".

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация