Кривой Рог новости
Кривому Розі завершились обласні змагання на першість з пожежно-прикладного спорту
06.09.2011 13:58 | Общество

Кривому Розі завершились обласні змагання на першість з пожежно-прикладного спорту

Бойова робота пожежних пов'язана з важкими фізичними та психологічними навантаженнями, при напруженій, навіть стресовій ситуації, нерідкі бувають і смертельно небезпечні моменти. Рятувальник повинен дихати там, де інші дихати не можуть, працювати і надавати допомогу людині при палаючому полум'ї, високій температурі, перепадах тиску і інших не менш складних умовах. Іншими словами, не дивлячись ні на що, врятувати людське життя і приборкати вогонь.

Не дивно, що сучасному пожежного для виконання таких складних і водночас, таких відповідальних завдань необхідно мати певний багаж знань, спеціальних навичок, і "космічний" здоров'я. Фізична сила і витривалість разом з психологічною підготовкою є основними умовами для успішного виконання роботи пожежного в бойовій обстановці. Цьому якраз і сприяє пожежно-прикладний спорт, бо основне його завдання - розвивати й удосконалювати в пожежних навички та здібності, які допомагають у боротьбі зі стихією. Не багато знайдеться видів спорту, де б з такою яскравістю і наочністю демонструвалася суть професії. У ньому вдало поєднуються, доповнюючи один одного, спритність і сила, сміливість і розрахунок, колективна злагодженість і індивідуальну майстерність.

Змагання (особисті та командні) за ПКС включають різні поєднання вправ в подоланні 100 м смуги перешкод, підйомах по висувній і штурмовій драбинах, умінні користуватися пожежно-технічним озброєнням. У цих змаганнях брали участь 14 команд, які в свою чергу були розподілені на 2 групи.

До складу першої групи увійшли команди міст - Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу; Загону державної пожежної охорони № 4.
До складу другої групи увійшли команди Новомосковська, Павлограда та Жовтих Вод; Вільногірського, Верхньодніпровського, Нікопольського, П'ятихатського та Сінельніківського районів.

За підсумками змагань місця серед команд розподілились таким чином:
1-е місце - команда рятувальників Дніпропетровська;
2-е місце - команда рятувальників СГПО-2;
Почесне 3-е місце - команда рятувальників СГПО-4.

Збірні команди і кращі спортсмени були нагороджені цінними подарунками та заохочувальними призами.

Таким чином, пожежно - прикладний спорт - це змагання з виконання комплексів навичок, прийомів, необхідних при гасінні пожеж. Пожежно-прикладний спорт - не ціль, а засіб. Засіб підготовки майстерних і надійних професіоналів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация