Кривой Рог новости
Українські банки відчувають найсильніший за 5 років дефіцит грошей
07.09.2011 15:29 | Экономика

Українські банки відчувають найсильніший за 5 років дефіцит грошей

Залишки коштів на кореспондентських і транзитних рахунках банків впали до п'ятирічного мінімуму - на ранок 7 вересня вони знизилися до 11,68 млрд. грн. Про це свідчать дані Національного банку України опубліковані на його офіційному сайті.

Останній раз такий низький рівень залишків на коррахунках українських банків спостерігався 22 листопада 2006 (11,65 млрд. грн.), Пише Дело.

Нагадаємо, в серпні цього року залишки коштів на коррахунках банків вже опускалися нижче за позначку в 12 млрд. грн. - Вранці 8 серпня вони впали до рівня в 11,92 млрд. грн.

В НБУ грошове голодування банків пояснюють необхідністю боротьби із зростанням цін і спекуляціями на валютному ринку. Так, в інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня. Україна »глава Нацбанку Сергій Арбузов заявив, що регулятор готовий послабити« віжки »грошово-кредитної політики відразу ж, як тільки банки будуть готові активно кредитувати економіку.

«. Якщо банки сьогодні почнуть активніше кредитувати реальний сектор, і це буде характерно для більшості фінустанов, то НБУ, звичайно, буде сприяти появі нової гривні. І не тільки за валютними каналах. У нас є можливість збільшувати грошову масу, розблокувавши гроші банків », - сказав банкір.

«Але якщо ці гроші не підуть у виробничу сферу, вони опиняться на споживчому і валютному ринку, створюючи додатковий тиск на ціни і курс. Тому всі ці процеси нам зрозумілі, і як тільки банки почнуть потребуватиме гривні для кредитування реального сектора економіки, ми будемо відпускати », - сказав Арбузов.

Нагадаємо, на початку вересня глава НБУ заявив, що банківський регулятор розглядає можливість випуску сертифікатів, які будуть продаватися населенню. Ці сертифікати будуть «прив'язані» та забезпечені золотом, яке знаходиться в резервах Нацбанку. Мета випуску таких інструментів - запобігти перетікання коштів українців у готівкову валюту і на споживчий ринок.

Крім того, Арбузов спрогнозував, що за підсумками 2011 року сальдо платіжного балансу України складе $ 500 млн. Це, за його словами, говорить про те, що на сьогодні немає підстав як для значної ревальвації, так і для девальвації гривні.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация