Кривой Рог новости
Аккерман потрапив у фінал конкурсу "Сім чудес України"
08.09.2011 09:40 | Культура

Аккерман потрапив у фінал конкурсу "Сім чудес України"

На сайті акції 7chudes.in.ua йде голосування за 7 найкращих замків, фортець і палаців країни.

Білгород-Дністровська фортеця вийшла у фінал всеукраїнської акції «7 чудес України». За словами начальника обласного управління охорони культурної спадщини Наталії Штербуль, Аккерман має всі шанси увійти до сімки найдивовижніших об'єктів нашої країни. Проте чиновники вирішили підкріпити свою впевненість і активними діями.

Так, облуправління має намір витратити 1-1,2 млн гривень, отриманих від оренди приміщень у будинках - пам'ятках архітектури, на виконання ряду робіт в знаменитій фортеці. Зокрема, в Акермані хочуть створити інтерактивний музей, провести каналізацію, побудувати туалети, зміцнити берег фортеці з боку лиману, організувати археологічні розкопки, а також систему спостереження та пропуску.

Є й більш грандіозні ідеї, наприклад, створення моделей стародавнього флоту біля стін кораблів. «Для цього потрібно провести днопоглиблювальні роботи в лимані, оскільки він замулюється», - каже Наталя Штербуль. Ці новинки, на думку влади, стануть хорошою підмогою для того, щоб фортеця увійшла в сімку українських чудес.

Всього ж за звання «чуда» боролися 138 об'єктів по всій Україні. З них тільки Аккерманська фортеця представляє Одеську область. Тим часом на офіційному сайті акції (7chudes.in.ua) йде голосування за сім кращих замків, фортець і палаців Україні. Його результати стануть відомі 1 грудня цього року.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация