Кривой Рог новости
З Криворізького району вивезуть отруйні хімічні відходи
10.09.2011 19:27 | Экология

З Криворізького району вивезуть отруйні хімічні відходи

Близько 290 тонн пестицидів, які зберігаються в аварійному стані на залізничній станції "Грековата" під Кривим Рогом, будуть вивезені і утилізовані вже до кінця року. На ці цілі з держбюджету було виділено 20 млн грн.

Екологи Кривого Рогу давно намагалися звернути увагу відповідальних служб і департаментів на те, що саме велике сховище хімічних відходів в області, розташоване на станції "Грековата" (між ЦГЗК і Лозуватка) знаходиться в аварійному стані, також тут відсутній надійне огородження та охорона, що є прямою передумовою для виникнення надзвичайних ситуацій.

Крім того, склад знаходиться на водозабірної території річки Інгулець, і щорічно навесні в період сніготанення виникає загроза потрапляння отрут у води Інгульця, а звідти - в Карачуновське водосховище, яке є основним джерелом водопостачання Кривого Рогу. У зв'язку з аварійним становищем складу, за рішенням Мінприроди з держбюджету виділено 20 млн. грн.

Як повідомляє управління охорони навколишнього середовища в Дніпропетровській області, на цьому тижні бочками з небезпечними пестицидами вже завантажена остання машина. Всі 290 тонн пестицидів вже упаковані в спеціальну тару і незабаром вони будуть вивезені з території України до Польщі, де розташовується спеціалізований завод з утилізації отрутохімікатів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация