Кривой Рог новости
Українці житимуть за "літнім" часом
10.09.2011 19:39 | Политика

Українці житимуть за "літнім" часом

У ніч на 30 жовтня цього року українці, швидше за все, не будуть переводити стрілки на годину назад, як робили це 30 років поспіль. Природно, і на літній час в березні-2011 переходити вже не будемо. Законопроект нардепа-регіонала Олега Надоші «Про зміну порядку обчислення часу», який пропонує відмовитися від щорічного зрушування стрілок, вже був схвалений на комітеті і, за словами автора, 23 вересня потрапить на голосування.

«Судячи з усього, документ приймуть, - розповів нам Надоша. - Депутати згодні, що економічна вигода від переведення часу надумана, в цьому був сенс при нестачі електроенергії. Але сьогодні в світі електроенергії достатньо, зате в період тимчасового зсуву на 62% збільшується кількість серцевих нападів і в два рази частіше мами з дітьми звертаються до педіатра ». Як стверджують експерти, щорічний перехід на зимовий час економив для країни 1 млрд кіловат або 240 млн грн. Але в перекладі на душу населення економія виявляється сміховинна - лише 5 гривень. Однак, за словами директора економічних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина, для України, яка все ще не навчилася берегти електроенергію, це все одно відчутно: «Якщо законопроект все ж таки приймуть, вітчизняним підприємствам варто було б з метою економії зрушувати на годину свій робочий час».

«Людина з народження включений в певний біоритм, і якщо його ламати, розплачуємося головним болем, порушенням сну, цукровим діабетом, тахікардією та підвищенням тиску, - пояснює наслідки переведення головлікар київської клініки« Головний біль »Тетяна Майкова. - Кожен пересунутися з звичного часу годину - додаткова витрата енергії і стрес ». За статистикою, кількість суїцидів та аварій під час переведення стрілок збільшується в середньому в півтора рази.

Якщо перехід на зимовий час скасують, то московський час, як і раніше, буде випереджати київський на годину (росіяни в цьому році вже не будуть переходити на зимовий час). У Лондоні, наприклад, влітку буде на 2 години менше, а взимку - на 3, а середньоєвропейський час, за яким живе більшість країн Європи, взимку стане відставати від нашого на дві години, а влітку на годину.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация