Кривой Рог новости
RED CITY JAZZ відкриває сезон
10.09.2011 19:40 | Культура

RED CITY JAZZ відкриває сезон

Осінній сезон проекту RED CITY JAZZ TIME відкривається 16 вересня у ПК ім. Артема виступом учасників Волошинській сцени «Koktebel Jazz» - групи «Plaistow» зі Швейцарії.

«Plaistow»-це Жоан Бюркене (фортепіано), Рафаель Ортіс (бас), Сіріл Бонді (ударні) - абсолютно унікальні в своєму роді музиканти. Непотрапляння цієї трійці ні в одні жанрові рамки і є їх головна фішка. Як правило, стартують музиканти дуже консервативно, який-небудь легкої ф'южн-п'єсою. Потім, по ходу концерту, ми маємо можливість своїми очима спостерігати і своїми вухами чути, як музичні конструкції обростають «м'ясом» - бас стає агресивнішим, джазова тяганина ударних перетворюється на качають петлі а-ля Red Snapper (не то рок, чи то тріп- хоп), та й у фортепіанній партії безтілесні візерунки змінюються низкою важких акордів.

Головний шоумен групи - звичайно ж Сиріл Бонді. Імпозантний чолов'яга з дредами, якого здалеку запросто можна сплутати з Алден Тайреллом (Alden Tyrell), виробляє за установкою всілякі трюки - то шелестить палицями для литавр, затиснувши звичайні палички в зубах, то з натхненним обличчям рубає важкі рокешние партії, то лупить по тарілках руками, то побрязкує стійками, то раптом застигає у виразних стоп-кадрах.

Басист, навпаки, непомітний трудяга. В зал не дивиться, нарядами не блищить, повністю сконцентрований на грі. Роль головної дійової особи бере на себе Жоан - усміхнений лисий дядько років тридцяти в яскраво-жовтій майці. Спочатку він просто грає на роялі, зрідка вставляючи "дякую" між треками, але в міру того, як музика стає все більш експериментальною, дивитися за Бюркене все цікавіше і цікавіше. Спочатку той починає, граючи однією рукою на клавішах, інший затискати струни, потім остаточно переходить на використання рояля як щипкового інструменту. Потім, коли Рафаель і Сиріл вирішують залишити експериментів Жоанна побільше місця і переходять на м'які, майже амбієнтного партії. В результаті, деякий час гурт виконує амбієнтного саунд-дизайн!

З перших днів появи афіш цінителі справжнього джазу з нетерпінням очікують зустрічі зі світовими зірками імпровізації, а також з нашим популянейшім джаз - бендом Артема Зінченко. Думаємо, Артем Зінченко, Олександр Балабан і Кирило Пєшков зуміють здивувати й порадувати і глядачів, і колег-музикантів!

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация