Кривой Рог новости
Зарплатня у губернатора Дніпрпетровщини - 50 000 гивень
10.09.2011 19:41 | Власть

Зарплатня у губернатора Дніпрпетровщини - 50 000 гивень

Цікавий рейтинг склав Демократичний Альянс в рамках громадської компанії "Новий громадянин". Вивчаючи доступ до публічної інформації в різних регіонах Україні, команда громадських активістів подала інформаційні запити про доходи за 2010 рік та майно всіх мерів обласних центрів і всіх українських губернаторів. На підставі отриманих відповідей було складено рейтинг, у якому фігурують і дніпропетровські керівники.

За сумою сукупного доходу за минулий рік наш губернатор опинився на четвертому місці серед 22-х своїх колег, заробивши 598 668 гривень. До речі, Запорізька ОДА - єдина з 24 обласних адміністрацій, яка взагалі не надала інформацію про доходи свого керівництва, відповівши, що вона є конфіденційною. Напевно, запорожцям є що приховувати?

Зате наш губернатор чесно зізнався - його доходи в минулому році становили майже 50 тисяч гривень на місяць. І при цьому Олександр Вілкул навіть не має власного сімейного "кута". У декларації зазначено, що у нього і членів його сім'ї немає землі, нерухомого майна, грошей на рахунку в банку, цінних паперів і частки в якомусь підприємстві. Але при цьому наш губернатор не зазіхає на матеріальну допомогу, як деякі інші "малозабезпечені" чиновники.

Наприклад, найбільше в матеріальної допомоги в минулому році потребував мер Одеси Олексій Костусєв.

"Окремої уваги заслуговує любов наших чиновників до отримання матеріальної допомоги, - говорять автори рейтингу. - В Україні людей, які виживають на суму менше прожиткового мінімуму, - близько 17%. При цьому практично всі перші особи обласних центрів при досить пристойної зарплати не гребують додатковими фінансовими надходженнями.

Абсолютним чемпіоном з отримання матеріальної допомоги за минулий рік став мер Одеси - йому "допомогли" аж на 1 мільйон 106 тисяч гривень! А от на другому місці в цьому списку дніпропетровський градоначальник Іван Куліченко з матеріальною допомогою в 23 тисячі 170 гривень. Сукупний дохід мера Дніпропетровська за рік склав 307 000 996 гривень, тобто за місяць він отримує близько 25 тисяч гривень. Ще за Іваном Івановичем числиться земельна ділянка трохи більше 637 квадратних метрів. До речі, в цій позиції на тлі інших мерів наш - один з найскромніших. Приміром, у лідера, яким став міський голова Рівного - майже 50 тисяч квадратних метрів землі!

А ось нерухомого майна, до якого можуть ставитися дім, дача, гараж і т.п., у Куліченко 567 квадратних метрів. Це п'яте місце серед мерів. Грошей на рахунку в банку, цінних паперів і частки в будь-якому підприємстві у міського голови, як і у губернатора, немає.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация