Кривой Рог новости
Першими на пенсію в 60 років підуть жінки 50-річного віку
12.09.2011 10:02 | Экономика

Першими на пенсію в 60 років підуть жінки 50-річного віку

Вже через три тижні пенсії в Україну будуть рахувати по-новому, а жінки - йти на заслужений відпочинок не в 55 років, а пізніше. У п'ятницю ввечері президент Янукович підписав зміни до багатостраждальної пенсійну реформу, яку депутати ухвалили 8 липня цього року.

Так, згідно з новими нормами, з 1 жовтня пенсійний вік для жінок підвищиться до 60 років, страховий стаж - до 30 років для жінок і 35 для чоловіків. При цьому реформа торкнеться і чоловіків-держслужбовців. Вони будуть працювати до 63 років. А пенсії всім державним службовцям почнуть розраховувати не від 90 відсотків зарплати, а від 80. Крім того, скоротиться і розмір максимальної пенсії - її обмежити 10 мінімумами: за нинішніми розрахунками, вона складе близько 7 тисяч 640 гривень.

Правда, збільшувати пенсійний вік будуть поступово - раз на півроку. І в 60 років на пенсію вийдуть жінки, яким зараз близько 50. А першими зміни відчують на собі ті представниці слабкої статі, хто народився з 1 вересня 1956 по 28 лютого 1957 року. Вони отримають пенсійні книжки в 55 з половиною років.

Депутат опозиції Наталія Королевська заявила, що оскаржуватиме пенсійну реформу в Конституційному суді: «Закон не гарантує людям справедливого нарахування пенсій, немає гарантій з боку держави, що люди будуть отримувати цю пенсію. "

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация