Кривой Рог новости
Дефолт в Греции отменяется
12.09.2011 10:23 | Экономика

Дефолт в Греции отменяется

"Навіть якщо цього року рецесія буде істотно більше оцінок міжнародних організацій, на яких базувалася середньострокова програма, не дивлячись на це, Греція доб'ється бюджетних цілей і зробить все, що потрібно, заради цієї мети", - заявив прем'єр-міністр Греції Йоргос Папандреу.

Греція прийняла в червні 28-мільярдну програму скорочень і зобов'язалася провести 50-мільярдну приватизацію, отримавши за це в липні обіцянки нових 109-мільярдних кредитів ЄС і МВФ.

"Ми доведемо наші зусилля до кінця. Ми приймемо будь-які нові рішення, які потрібні, і зробимо все, щоб країна встала на ноги", - зазначив прем'єр.

Афіни в поточному році зобов'язалися скоротити бюджетний дефіцит приблизно з 10,5% ВВП до 7,5% ВВП. Проте заходи по скороченню витрат вдарили по економіці країни, і спад ВВП, за прогнозами місцевого Мінфіну, повинен скласти близько 5% ВВП.

Папандреу висловив упевненість, що країна "не збанкрутує і не покине зону євро".

При цьому він спростував висловлювання критиків, які заявляють, що країні буде важко уникнути банкрутства, незважаючи на 220-мільярдну кредитну підтримку ЄС і МВФ.

Прибутковість грецьких облігацій та інші ринкові показники, що відображають імовірність дефолту економіки країни, досягли в останні дні рекордних значень.

"Ті, хто ставить на те, що Греція опиниться поза єврозони, зіткнуться з опором всій Греції. Всі, хто сподівається придбати Греції за юшку чечевиці, купити підприємства, землю і робочу силу, зіткнуться з опором кожної гречанки і кожного грека", - підкреслив Папандреу.

Прем'єр також відзначив ряд інших реформ, включаючи адміністративну, податкову, освітню, лібералізацію так званих "закритих" професій і рівняння зарплат у державному секторі.

Крім того, він підтвердив намір Греції продовжити рекапіталізацію зазнають серйозні труднощі місцевих банків в обмін на акції кредитних установ.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация