Кривой Рог новости
В селі Недайвода виявили аномальну зону
13.09.2011 17:12 | Культура

В селі Недайвода виявили аномальну зону

Розташоване унікальне місце неподалік від села Недайвода, на березі річки Інгулець, в заповіднику «Інгулецька степ», поруч з так званої Попової балкою.

Те, що місце це не зовсім звичайне, місцеві жителі говорять давно. У самій балці, незважаючи на велику кількість соковитої зеленої трави, навідріз відмовляються пастися корови. Люди ж відчувають легке запаморочення і незрозумілу тривогу. Піднявшись на кілька десятків метрів вгору, людини навіть в найсильнішу жару охоплює почуття холоду, яке проходить, ледь відійдеш від стародавнього жертовного каменю, хай і впав з часом, але, мабуть, зберіг свою таємничу силу.

Про це нам розповіли місцеві жителі.

Пройшовши ще кілька метрів, вперед натикаєшся на незрозуміле споруда з концентрично складених кілець. Це - відкрите в 2009 році місцевими археологами, так зване змієподібне поховання - місце гармонізації.

За дивним збігом, у що стоять поруч з ним подорожніх там нормалізується тиск. При цьому стан, подібне легкому трансу, спостерігають у себе і ніколи не читали містичної літератури місцеві пастухи, і приїжджають відпочити на березі Інгульця городяни.

І, нарешті, у ями з поваленої величезної кам'яної стелою - місцем останнього притулку шамана, що здійснював свої ритуали на нашій землі приблизно 3,5 тисячі років тому, на мандрівників, за їхніми словами, сходить відчуття повного спокою й умиротворення.

Хоча, судячи з недавно проробленим розкопкам, на даній території знаходиться не один, а цілий архітектурний комплекс святилищ, розміри яких точно встановити поки не вдалося.

Ясно одне - групи каменів, що знаходяться строго на відстані 4,5 м один від одного, і розташовані поруч із могилою шамана і змієподібним похованням, відкриті вченими в одному з розвідувальних шурфів зовсім недавно, самі по собі, з примхи природи з'явитися не могли.

Таять загадки і групи величезних валунів з явними слідами обробки інструментами, які знаходяться на одній лінії зі святилищем на березі Інгульця. Складені один на інший або поставлені поруч, вони не мають між собою прошарку землі, а, отже, були встановлені з допомогою зусиль людини. Саме їх відомий український історик - археолог Фещенко назвав криворізьким Стоунхендж. Забавно, але один з них разюче нагадує лежачу коня.

Цікаво відзначити, що жителі села Недайвода не раз помічали, що на місці древнього святилища і його околиць перестають боліти зуби і взагалі йде всяка біль. Більш того, за місцевими переказами, саме біля могили шамана завжди збиралися місцеві ведуньі, благаючи вищі сили, послати дощ під час посухи.

Не минули Недайвода та інопланетяни. Так, принаймні, стверджує місцева жителька Олена. Кілька років тому вона есте з матір'ю та чоловіком спостерігала пізно ввечері ширяння НЛО над Попової балкою.

А минулого тижня інша місцева мешканка разом з охоронцями споруджуваного гранітного кар'єру спостерігала пролітав над Попової балкою, святилищем і майбутнім щебеневим кар'єром комету.

Ранньою весною на пустирі в степу раптом несподівано виросла молоденька груша, гілки і стовбур якої, утворили правильний православний хрест.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация