Кривой Рог новости
Юань є єдиною валютою серед валют країн блоку БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай), яка лише зміцнилася по відношенню до долара останнім часом
14.09.2011 11:36 | Экономика

Юань є єдиною валютою серед валют країн блоку БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай), яка лише зміцнилася по відношенню до долара останнім часом

Прибутковість боргових зобов'язань китайського уряду, які торгуються на біржі в Гонконгу, склала 0,8%. При цьому збитковість цінних паперів Бразилії склала 7,4%, Росії - 7,1%, а Індії - 4,8%, пише портал BFM.ru з посиланням на інформацію Bloomberg.

Продажі боргових зобов'язань китайського уряду за минулі місяці 2011 року зросли в річному обчисленні втричі, та й усередині Китаю також намітився попит на нові цінні папери.

Паніка на європейських біржах могла справити позитивний вплив на зовнішню торгівлю Китаю, вважають експерти. Експорт з Китаю виріс у серпні на 24,5%. Деякі європейські країни вже звернулися до Китаю за допомогою: так, Італія шукає в нього підтримки для покупки своїх боргових зобов'язань. Свої кошти Китай також використовує для зовнішніх інвестицій, активно вкладаючи гроші у розвиток добувної промисловості в країнах Африки.

Представники урядів країн БРІК (Бразилія, Росія, Індія і Китай) також можуть взяти участь в операції порятунку Європи - на наступному тижні вони обговорять шляхи надання допомоги в подоланні боргової кризи в рамках нарад з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у Вашингтоні, заявив міністр фінансів Бразилії Гвідо Мантега.

Прем'єр Держради КНР Вень Цзябао підтвердив, що Китай може "надати руку допомоги" Європі за рахунок інвестування коштів у регіон.

У той же час, він відзначив, що розвинені країни повинні скорочувати бюджетні дефіцити і створювати робочі місця, а не сподіватися на те, що Китай врятує світову економіку.

"Держава повинні, перш за все, навести лад у себе вдома, - цитує його слова агентство Bloomberg. - Розвинені країни повинні проводити відповідальну фінансову і монетарну політику. Що є найбільш важливим в даний момент, так це запобігання подальшого розростання боргової кризи в Європі".

"По суті Вень Цзябао сказав, що Китай хоче допомагати і готовий інвестувати, але не може допомогти у прийнятті необхідних заходів для контролю боргової кризи, які повинні бути реалізовані самими державами", - зазначив радник Citigroup Inc. Вільям Роудс.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация