Кривой Рог новости
Захисники прав споживача попереджають криворіжців про махінації з ліками в інтернеті
16.09.2011 17:08 | Криминал

Захисники прав споживача попереджають криворіжців про махінації з ліками в інтернеті

Начальник відділу по захисту прав споживачів міськвиконкому Ніна Саєнко настійно рекомендує криворіжцям набувати ліки виключно в аптечній мережі міста, обов'язково зберігаючи чек і упаковку препарату, і уникати в цих випадках покупок через інтернет-аптеки.

Причина проста - не дивлячись на напис на упаковці, ліки можуть бути не зареєстровано в Реєстрі лікарських засобів, дозволених до використання на території України.

Для того, щоб не стати жертвою шахраїв, необхідно, якщо препарат вироблено на Україну, зажадати від фірми-постачальника сертифікат якості даного лікарського засобу. Якщо ж ліки закордонного виробництва, то крім сертифіката, до партії обов'язково додається ще і висновок про якість ввезеного лікарського засобу.

Як правило, інтернет-аптеки, такі документи не надають. З цього можна сміливо робити висновок про те, що ваша покупка може виявитися і контрфактной.

Зрозуміло, що подібні зілля представляють серйозну небезпеку для здоров'я та життя людей. І, якщо покупка була зроблена в місті, вирішити проблему можна буде і за допомогою відділу по захисту прав споживачів, і за допомогою Державної Інспекції з лікарських засобів. Порушники закону ризикують бути оштрафовані на суму від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів, а то сісти за грати на тривалий термін. Якщо ж офіс інтернет-магазину знаходиться в іншому місті, зробити це буде значно складніше.

Існує уловка, яку часто вдаються недобросовісні продавці ліків та засобів медичного призначення. Вони не раз обіцяють протягом 14 днів з дня покупки прийняти товар назад і повернути клієнту гроші, якщо куплений препарат або прилад не приніс користі. Робити цього вони не стануть категорично. Це заборонено законом.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация