Кривой Рог новости
17.05.2011 08:40 | Общество

ЖКП стягує з мешканців м. Кривого Рогу борг покійників

Комунальні житлові підприємства м. Кривого Рогу надсилають до боржників за комунальні платежи досудові вимоги у яких пропонується сплатити борг. У випадку відсутності платежів для погашення заборгованості, КЖП обіцяють розпочати процедуру примусового стягнення боргу для захисту інтересів КЖП.

Але КЖП прицьому не враховують, що є власники житлових приміщень, які сплачують справно поточні платежи, а борг висить у них ще бабушкін або пробабушкін і якщо розібратись по суті, то не один суд не має права виносити рішення про стягування цього боргу на підставі законодавства України про загальну позовну давність. Але такі факти не дуже хвилюють КЖП. Мабудь розраховують не те, що хто зараз плате за комунальні платежи – з того можливо ще реально стягнути і борг покойних бабушек та пробабушек, які мешкали в цих приміщеннях колись.

А от чи виконує належним чином КЖП № 7 свої обовязки згідно договорним зобовязаням і чи знають власники житлових помешкань за що вони платять нараховані їм КЖП кошти? Мабудь що не знають. А чи не варто споживачам вже використати свої права, та добитись отримання від КЖП № 7 інформації про використання КЖП їхніх коштів, які справно сплачуються мешканцями житлових приміщень, згідно договорним зобовязанням?

Мабудь буде доцільним довести до мешканців м. Кривого Рогу, які справно сплачують поточні платежи, елементарні норми Українського законодавства, щоб не дуже хвилювались, коли отримають «Досудове повідомлення» від свого КЖП.

Ст. 257 Цивільного Кодексу України встановлено, що загальна позовна давність встановлюється тривалістю у  три роки (це означає, що ні який суд не має права стягувати борг за межами позовної давності).

Ст. 267 Цивільного Кодексу України встановлено, що сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация