Кривой Рог новости
Українські візи подорожчали
17.09.2011 22:22 | Политика

Українські візи подорожчали

Україна змінила правила гри для іноземців, які бажають відвідати нашу країну. Відповідний документ, прийнятий Кабміном, вже вступив в силу. Зокрема, тепер замість більш ніж десятка різних типів українських віз будуть видавати всього три: короткострокову, довгострокову або транзитну. А їх вартість зросла в 1,5-2 рази. Єдиний тариф на всі види віз тепер такий: одноразовий - $ 85 (наприклад, така ж до Шенгенської зони коштує 35 доларів), дворазова - 130 доларів, багаторазова - 200 доларів. Раніше, наприклад, за оформлення одноразової туристичної візи наші посольства могли брати від 10 до 40 доларів консульського збору залежно від громадянства туриста.

«Раніше вартість візи складалася з двох частин: крім самої візи потрібно було сплатити збір за обробку анкети. Візьмемо, приміром, туристичні візи. Дійсно, прописана вилка від 10 до 40 доларів (фактично майже всі посольства брали по максимуму). Плюс збір від 1 до 45 доларів (фактично теж брали по максимуму). У підсумку отримуємо ті ж 85 доларів », - роз'яснив« Сегодня »радник відділу віз в МЗС Віталій Мошковський. Він також пояснив, що в основі правил - принцип взаємності. Для країн, де українцям роблять поблажки, вартість віз буде дешевше. А ось американцям - тим, кому необхідна довгострокова віза, - вона обійдеться в 794 долара. «З наших громадян США стягують такі ж суми», - пояснює Мошковський. Нарешті, тепер наші дипломати зобов'язані інформувати про причини відмови у візі письмово. Раніше відмову можна було давати без пояснення причин.

Втім, для великої кількості країн в'їзд в Україну - безвізовий. Це США (до 90 днів), країни ЄС, СНД (крім Туркменістану), Ізраїль, Кіпр, Південна Корея, Монголія, Японія, Гонконг (для решти Китаю діє візовий режим).

Крім того, громадяни 90 країн повинні бути готові показати на українському кордоні суму грошей, еквівалентну 20 прожмінімума (на даний момент це 18 220 грн.). Перевіряти будуть вибірково, переважно жителів країн Африки, Азії і Латинської Америки (з європейських - тільки Албанії). Це ті країни, з яких великий ризик прибуття нелегальних мігрантів. «Ми збираємося освіжити цей список. Албанію, швидше за все, приберемо », - зазначив Мошковський.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация