Кривой Рог новости
"Кіно під зорями": дубль-2
18.09.2011 08:59 | Культура

"Кіно під зорями": дубль-2

Багато якісного кіно під дивовижними криворізькими зорями побачили всі, хто три відвідав цьогорічний фестиваль «Кіно під зорями. Дубль два». Він проходив від минулого четверга до суботи на території Палацу культури ПАТ «ПівнГЗК».

На офіційному сайті фестивалю можна знайти вичерпну інформацію про організаторів та засновників, якими є структури ПАТ «ПівнГЗК», про президента Артема ШПИЛЬКУ, головного ідеолога Володимира БУДКА, про кількість стрічок, режисерів та країн, які взяли участь у конкурсі. І цифри дійсно вражають, адже прийняти в себе кінематографістів, хай навіть переважно аматорів із 5 країн, зігріти увагою і повагою 96 режисерів і віддати належне 125 фільмам, вибравши з-поміж них 81 найкращих, а з них — кілька десятків най-най-най, — це задача нелегка навіть для досвідчених організаторів фестивалів. А високий рівень організації відзначили всі учасники і гості «Кіна під зорями», точного числа яких назвати не візьметься ніхто.

Авторитетне журі, до складу якого входили такі відомі у кіношному середовищі люди, як Олександр ФРОЛОВ та Наталія ШАНИЦЬКА, визначило переможців. Найкращим ігровим професійним фільмом названо «Нах-хаус» москвича Євгена Кудрявцева. Приз за ігровий любительський фільм «Hyperraum» повезла до Чернівців Наталія Галаджианц-Шварцман, а за документальну стрічку «Я танець, як життя, проживу» відзнаку отримав киянин Роман Сидоренко. Найкращим музичним кліпом визнано «WildWestJazz» одеситки Анастасії Урсу, анімацією вразила москвичка Ганна Артем’єва («Жила-була мама»), соціальним роликом «Я вірю» перевершила всіх киянка Богдана Заяць, найкращий альтернативний фільм «На краю землі» представив на суд журі Євген Сасим із Конотопа.

Було присуджено також чимало дипломів: за найкращу режисуру — одеситу Сергію Греку («Сон наяву»), за пошук гострої кінематографічної форми — лучанину Олександру Слободі («Блудний син»), за відкриття незвичайного героя в документальному фільмі — киянці Світлані Тимошенко («Серенада Боярської долини») тощо.

Серед переможців виявився лише один криворіжець — наш юний земляк Владислав Будко отримав приз глядацьких симпатій за фільм про марганецьку трагедію, коли під колесами потяга загинуло 43 людини, що їхали в маршрутці. Серед нагороджених за не-перші місця виявився і журналіст ТРК «Рудана» Олексій ЛІДОВСЬКИЙ, котрому вручили електронний записник за соціальний ролик, що його можна побачити на криворізькому муніципальному.

Якщо не відзнаки, то сувеніри забрали з собою абсолютно всі учасники фестивалю. А криворіжці отримали значно більше — ще одне підтвердження того, що Кривий Ріг — місто культурне. Тут відбуваються не тільки всеукраїнські співочі фестивалі на зразок «Співограю», унікальні «Нічні виставки», це не тільки ексклюзивний джазовий «ReaCity» і осердя поетичних «Рудих текстів». Кривий Ріг — це ще місце, де люблять і знову чекають «Кіно під зорями».


"Вестник Кривбасса"  Анастасія Трюхан

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация