Кривой Рог новости
Державний центр зайнятості розробив інноваційний проект "Профорієнтаційний термінал", що забезпечує інформативність і доступність профорієнтаційних послуг для школярів
19.09.2011 10:04 | Власть

Державний центр зайнятості розробив інноваційний проект "Профорієнтаційний термінал", що забезпечує інформативність і доступність профорієнтаційних послуг для школярів

На сьогоднішній день такі термінали вже встановлені у 319 київських школах. Про це сьогодні розповіла начальник відділу організації профорієнтації КМЦЗ Інна Миколаївна Мякота на прес-конференції, проведеної в прес-залі ІА «Наш продукт».

Зокрема, "Профорієнтаційні термінали" докладно знайомлять учнів зі світом професій, умовами професійного навчання, а також основами трудового законодавства, інформують про послуги Державної служби зайнятості. «Але при виборі професії учням треба покладатися не тільки на" Профорієнтаційні термінали ", значний вплив на їх професійний вибір мають батьки та вчителі. Тому в термінали закладений блок інформації і для батьків, які мають не лише давати вказівки з вибору професії, а розбиратися в ситуації на ринку праці, допомагати у розкритті здібностей і нахилів своїх дітей ", - розповіла пані Мякота. В терміналі можна знайти корисні поради не тільки для старшокласників, а й для їхніх батьків, там також підібрана інформація для вчителів. Крім того, директор Київського міського центру зайнятості Віктор Сухомлин Борисович повідомив, що "Профорієнтаційний термінал" є власною унікальною розробкою Державного центру зайнятості, завдяки якому учні мають можливість на перерві отримати корисну інформацію. "Зараз у школах коштує цей термінал, до якого учні мають постійний доступ. Він досить економічний, - споживає зовсім небагато електроенергії ", - зазначив директор КМЦЗ. В. Сухомлин повідомив, що інформація в" Профорієнтаційні термінали "постійно оновлюється, додавши, що їх обслуговування лежить на КМЦЗ.

Ще один новий проект, презентований на прес-конференції, - «Профорієнтаційний діловий щоденник школяра».

Як повідомили в КМЦЗ, відповідний проект був розроблений Державним центром зайнятості спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту. Він розрахований на учнів 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. «Діловий щоденник» виконує роль звичайного шкільного щоденника, вчителі в нього ставлять оцінки, а учні записують шкільні завдання. "Використовуючи" Профорієнтаційний діловий щоденник "протягом навчального року та виконуючи завдання і тести, учні можуть краще дізнатися свої схильності до якогось роду занять, вибрати собі майбутній вид діяльності, багато дізнатися цікавого про світ професій", - зазначила І.М. Мякота. Вона також сказала, що важливе місце в щоденнику відведено темі легалізації зайнятості, яка є актуальною проблемою українського ринку праці. Київським школярам були видані безкоштовно 90 тис. "профорієнтаційних щоденників". Крім того, начальник відділу організації профорієнтації управління організації профорієнтації та профнавчання Державного центру зайнятості Інна Анатоліївна Бондіні розповіла, що при розробці щоденника враховувалися інтереси, побажання та ідеї школярів. "Була створена робоча група, яка працювала над змістовним наповненням цього щоденника і в цю робочу групу входили учні-старшокласники. Вже готові макети ми носили в школу і показували дітям для того, щоб вони оцінили важливість, актуальність тієї інформації, яку ми запропонували в цьому щоденнику ", - сказала вона. За словами І. А. Бондіні, ідея «Профорієнтаційного щоденника» є оригінальною українською ідеєю, аналогів таких проектів в світі не існує. Вона підсумувала, що Державна служба зайнятості роздала безкоштовно українським школярам близько 2 млн таких щоденників, а собівартість одного щоденника становить 26 грн.

Крім представників служби зайнятості на прес-конференцію були запрошені представники районних управлінь освіти і науки, завучі та вчителі шкіл.

Питання працевлаштування молоді дуже важливий, про це свідчать і цифри: станом на 1 вересня 2011 р. в КМЦЗ на обліку перебуває 9695 чоловік у віці до 35 років, - це майже 45% від загальної чисельності зареєстрованих. Загалом за 8 місяців 2011 р. Київським міським центром зайнятості було надано більше 33 тис. профорієнтаційних послуг для майже 65 тис. осіб. За результатами роботи співробітників центру за 8 місяців поточного року було працевлаштовано 2884 особи (майже 30% від усіх перебуваючих на обліку). Вимушене безробіття молоді - активної і перспективної категорії дієздатного населення - б'є не тільки по їх власній кишені, але і завдає шкоди державі. Він змушений утримувати тих, хто здатний своєю працею приносити дохід бюджету.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация