Кривой Рог новости
В Кривому Розі пройшов перший міський фестиваль мистецтв національно-культурних товариств "Єдина Родина - моя Україна"
19.09.2011 15:34 | Культура

В Кривому Розі пройшов перший міський фестиваль мистецтв національно-культурних товариств "Єдина Родина - моя Україна"

У суботу, 17 вересня, в Кривому Розі пройшов перший міський фестиваль мистецтв національно-культурних товариств "Єдина Родина - моя Україна". Відкрив фестіваль голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул, у заході також взяли участь Криворізький міський голова Юрій Вілкул, голова національного Конгресу національних меншин в Україні при Президентові України Ашот Авенесян та Генеральний Консул Республіки Польща Ян Гранат.

Культурне надбання своїх народів представили 10 національних товариств Кривого Рогу: російське, вірменське, єврейське, грузинське, німецьке, молдавське, корейське, польське і азербайджанське. Учасники продемонстрували гостям фестивалю національні костюми, предмети національного побуту і декоративно-прикладного мистецтва, а також пригостили їх національними стравами.
Початком фестивалю стало святкова хода, в якому взяли участь більше 2 тисяч представників різних національно-культурних товариств в національному одязі під стометровим прапором Кривого Рогу. Це символізувало єднання заради спільного руху вперед.

«Сьогодні в Кривому Розі народилася ще одна чудова традиція. Це фестиваль мистецтв національно-культурних товариств міста, який ми проводимо вперше. Століттями в Україну і тут, на Криворіжжі, спільно в мирі та злагоді жили і живуть представники різних народів і віросповідань. І це є одним з найголовніших надбань нашої країни, нашого регіону і нашого міста », - сказав Олександр Вілкул, відкриваючи фестиваль.

Губернатор підкреслив, що міць і слава Кривбасу, як і всієї України, створювалася зусиллями людей різних національностей. «Тому сьогодні у нас така дружна і згуртована міська громада», - зазначив він.

Фестиваль пройшов на площі біля міського театру драми та музичної комедії імені Т. Шевченка, де розмістилися інформаційні намети національно-культурних товариств, які представили національне вбрання, предмети побуту і домашнього вжитку. А на сцені, яка була встановлена ​​під відкритим небом, виступили національні колективи.

У Кривому Розі відкрито фестиваль мистецтв національно-культурних організацій «Єдина родина - моя Україна»

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация