Кривой Рог новости
Як правильно робити покупки в інтернеті розповідає начальник відділу по захисту прав споживачів
19.09.2011 16:01 | Общество

Як правильно робити покупки в інтернеті розповідає начальник відділу по захисту прав споживачів

Начальник відділу по захисту прав споживачів міськвиконкому Ніна Саєнко дає поради як правильно робити покупки в інтернет-магазинах.

За останній час до відділу по захисту прав споживачів криворізького міськвиконкому надійшло ряд скарг від клієнтів інтернет-магазинів.

Зокрема, замовлена ​​і доставлена ​​поштою мешканцю Кривого Рогу гітара, виявилася з порваної струною. Іншим постраждалим від діяльності інтернет-продавців був виявлений дефект слухового апарату. Придбаний однієї з мешканок нашого міста по картинці з інтернету костюм, насправді мав зовсім інший колір і вигляд, ніж на екрані монітора. І подібні разі не поодинокі.

При цьому фірми-постачальники під різними приводами, всупереч чинному законодавству, відмовляються міняти товар або повертати гроші покупцям.

Щоб не стати жертвами інтернет-шахраїв, начальник відділу із захисту прав споживачів міськвиконкому Ніна Саєнко настійно радить жителям нашого міста дотримуватися таких правил покупки товарів через інтернет:

Робити покупки в магазинах, чиє представництво є в Кривому Розі. Тоді, у разі неприємності, вам буде простіше пред'явити претензії продавцям.

  1. З'ясувати основні характеристики продукції, її ціну, плату за доставку та умови оплати.
  2. Уточнити терміни гарантії на придбаний товар, а також наявність пункту його сервісного обслуговування і ремонту в нашому місті. В іншому випадку, існує ризик того, що у разі поломки везти товар на ремонт доведеться за свій рахунок і за багато сотень кілометрів.
  3. Погодити в договорі терміни поставки товару і порядок розірвання договору. Здійснюючи покупку, обов'язково взяти чек і документально оформити гарантійні зобов'язання.
  4. Пам'ятайте, що покупці інтернет-магазинів мають повне право протягом 14 днів з дня покупки повернути або поміняти на аналогічний не вживаний доброякісний товар, якщо він не підійшов за розміром, кольором, або іншим характеристикам. Тому обов'язково зберігайте товарний чек.
  5. Для того, щоб повернути товар продавцю, необхідно письмово повідомити його про розірвання договору купівлі-продажу, пред'явивши платіжний документ на покупку. Продавець зобов'язаний протягом 30 днів з моменту отримання повідомлення, повернути споживачеві отримані гроші та відшкодувати витрати, пов'язані з поверненням продукції. Якщо протягом цього терміну гроші не будуть повернуті, споживачеві виплачується неустойка в розмірі 1% вартості товару за кожний день затримки повернення коштів.
Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация