Кривой Рог новости
В Дніпропетровську відбулось засідання інвесторівв
21.09.2011 13:12 | Бизнес

В Дніпропетровську відбулось засідання інвесторівв

У засіданні також взяли участь голова обласної ради Євген Удод, заступники голови облдержадміністрації та облради, керівники профільних підрозділів облдержадміністрації, представники Фонду «Ефективне управління».

«Рада інвесторів при облдержадміністрації - це ще один майданчик для вироблення ефективної політики обласної влади щодо залучення інвестицій в регіональну економіку. Це майданчик для відкритого і професійного діалогу обласної влади і бізнесу », - сказав Олександр Вілкул, відкриваючи засідання.

Він зазначив, що за півтора року в області кардинально скорочені бюрократичні бар'єри на шляху розвитку бізнесу. У кожному місті та районі діють дозвільні центри, які надають дозвільні послуги бізнесу за принципом «єдиного вікна». Область одна з перших в Україну скасувала регуляторні акти, що перешкоджають розвитку підприємництва.

«В області створено Регіональне інвестиційне агентство. Його завдання - створення портфелів інвестиційних пропозицій для залучення інвестора. Вже підготовлено 4 великих інвестиційних пропозиції, які знаходяться на стадії супроводу, на загальну суму 450 млн доларів США. Ще 7 інвестиційних пропозицій на суму більше 500 млн доларів підготовлені з метою залучення потенційних інвесторів », - підкреслив губернатор. Зокрема, це такі проекти, як будівництво в області заводу провідного європейського виробника скла «Euroglas», заводу з виробництва ізоляційних енергозберігаючих матеріалів «Rockwool», будівництво доступного житла в Дніпропетровську на житловому масиві Лівобережний-3 та в селищі Партизанське Дніпропетровського району, заводу з переробки твердих побутових відходів, оптового ринку сільгосппродукції та інші.

За обсягами залучених прямих іноземних інвестицій область впевнено посідає 1-е місце серед областей України. Станом на 1 липня 2011 р. обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, склав 7,673 млрд. доларів США або 16,3% від загальнодержавних обсягів. За перше півріччя 2011 року обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився і на сьогодні у Дніпропетровщини кращий показник серед промислових областей України. На одного мешканця області обсяг іноземних інвестицій складає 2295,6 доларів США, що в 2,2 рази більше загальнодержавного показника (по Україні - 1033,2 доларів США).

Сьогодні в Дніпропетровській області успішно реалізуються проекти за участю німецьких, англійських, американських, австрійських, швейцарських та інших інвесторів.

«Перед нами стоїть амбітне завдання - зробити Дніпропетровщину інвестиційними воротами України. Особливо це актуально в рамках переговорів щодо підписання угоди про зону вільної торгівлі та асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Наше завдання - продовжити відкривати нові можливості для бізнесу та інвестицій (як вітчизняних, так і іноземних) у нашому регіоні. Адже в сучасному світі економічна конкуренція між країнами - це в першу чергу боротьба за інвестора. І в цій боротьбі Дніпропетровщина займає лідируючі позиції в Україну », - сказав Олександр Вілкул.

На засіданні Ради інвесторів були обговорені ключові аспекти Комплексної стратегії розвитку регіону та Стратегії підвищення конкурентоспроможності області в кластерах сільського господарства і будівництва. В рамках обговорення свої інвестиційні досягнення, напрацювання і пропозиції представили члени Ради інвесторів.

Для довідки. Рада вітчизняних та іноземних інвесторів при Дніпропетровській обласній державній адміністрації створено розпорядженням голови облдержадміністрації Олександра Вілкула 29 березня цього року. Рада є консультативно-дорадчим органом при Дніпропетровській обласній державній адміністрації.

Основними завданнями ради є:

 • створення сприятливих умов для залучення та ефективного використання вітчизняних та іноземних інвестицій з метою розвитку області;
 • сприяння інвестиційній діяльності у відповідних галузях економіки області та виходу вітчизняних суб'єктів господарювання на міжнародний ринок товарів, капіталів і послуг;
 • поглиблення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та суб'єктів господарської діяльності у сфері інвестиційної діяльності;
 • участь у формуванні привабливого інвестиційного іміджу області, відповідних галузей економіки.


У Раді вітчизняних та іноземних інвесторів при облдержадміністрації представлені:

 • ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» - найбільший інвестпроект в Україну.
 • Завод «Дніпросталь» компанії «Інтерпайп» - найсучасніший металургійний завод, що будується в Україні, обсяг інвестицій в який становить понад 700 млн доларів США.
 • Компанія «Метінвест» - міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна компанія, до якої входять 24 підприємства в Україні, Європі і США, і яка контролює кожний етап виробничого ланцюжка - від видобутку руди та вугілля, виробництва коксу, виплавки сталі до виробництва плоского, сортового і фасонного прокату, виробництва труб великого діаметру.
 • ЗАТ «Сентравіс Продакшн Юкрейн» - провідне підприємство трубної промисловості України та містоутворююче підприємство м. Нікополя.
 • Компанія «Едем» - провідний виробник шпалер з вініловим покриттям і визнаний лідер в даному сегменті українського ринку.
 • Інвестиційно-будівельна компанія «АМ Груп» - управляюча компанія в холдингу, який об'єднує підприємства різних галузей.
 • МНПК «ВЕСТА» - лідер у створенні в Україні нової галузі - виробництва свинцево-кислотних акумуляторів.
 • Торгово-виробнича корпорація «Алеф» - потужна бізнес-структура. Її інтереси представлені у виробництві споживчих товарів, будматеріалів, будівництві, виноробстві, аграрному бізнесі, фінансові послуги та страхування, міжнародних транспортних перевезеннях.
 • ВАТ «Хайдельберг Цемент Україна» - світовий виробник високоякісного цементу, бетону і піщано-гравійних сумішей, які відповідають європейським стандартам.
Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация