Кривой Рог новости
37 молодих вчених Дніпропетровщини поїдуть вчитися у провідні ВНЗ світу
22.09.2011 09:43 | Образование

37 молодих вчених Дніпропетровщини поїдуть вчитися у провідні ВНЗ світу

Серед 142 обраних кандидатів від України на навчання та стажування за кордоном - 37 дніпропетровських студентів, аспірантів, науково-педагогічних працівників, які за державні кошти поїдуть вчитися і проходити стажування у вищих навчальних закладах світу. Вони пройшли відбір першого збігу всеукраїнського конкурсу, проведеного Міністерством освіти, науки, молоді та спорту України.

У порівнянні з іншими регіонами Дніпропетровщина займає перше місце по числу переможців конкурсу. Серед кандидатів, відібраних з Дніпропетровщини, - 13 студентів, 11 аспірантів і 13 науково-педагогічних працівників.

Всього для участі в конкурсі ВУЗами Україні було подано більше 500 кандидатур. Зараз 142 з них завоювали право навчатися та проходити стажування за кордоном. Серед 37-ми представників ВНЗ Дніпропетровщини, які завоювали право на отримання освіти за кордоном за рахунок бюджетних коштів, зокрема, представники Національного гірничого університету, Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара, Українського державного хіміко-технологічного університету, Національної металургійної академії України та Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

«Президент Віктор Федорович Янукович 2011 оголосив« Роком освіти та інформаційних технологій ». Вперше за двадцять років існування незалежної України кошти на програму стажування українських студентів та аспірантів за кордоном закладені в державному бюджеті », - зазначив губернатор Олександр Вілкул.

«За молодими вченими - майбутнє української науки. Дніпропетровщина має величезний науковий потенціал. Облдержадміністрація заохочує наукові відкриття і підтримує молодих вчених області. За підтримки губернатора Олександра Вілкула в області проводяться три конкурси для молодих вчених. Переможці отримують гранти на реалізацію своїх проектів, сучасну комп'ютерну техніку та можливість стажування за кордоном. У регіоні щорічно проходить більше 10 наукових конференцій за участю студентської молоді. Завдяки підтримці Президента Віктора Януковича наші молоді вчені отримали можливість пройти стажування та отримати освіту за кордоном за державні кошти », - сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова. Також вона зазначила, що в рамках регіонального проекту «Молодіжна наука» торік 10 молодих вчених області отримали гранти від 50 тис до 70 тис грн. 12 молодих вчених отримали потужні ноутбуки. У цьому році фінансування конкурсів збільшено з 760 до 830 тис грн. У 2012 році буде виділено на цей проект понад 1 млн грн.

«Дніпропетровщина - це науковий та освітній центр України. Освітня система Дніпропетровщини вже сьогодні динамічно вбирає в себе самі сучасні знання і технології. Успіхи наших молодих учених демонструють високий рівень системи регіональної освіти. В області створюються всі умови для того, щоб ефективно працювала ланцюжок «вуз - перше робоче місце». Якісна професійна підготовка молодих висококваліфікованих кадрів - запорука успішного соціально-економічного розвитку регіону і держави », - підкреслив губернатор Олександр Вілкул.

«Конкурс, проведений Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, дозволить талановитим молодим вченим Дніпропетровщини отримати сучасні знання, життєвий і науковий досвід в провідних вузах світу. Я впевнена, що навчання дніпропетровських студентів, аспірантів, наукових працівників за кордоном сприятиме налагодженню нових контактів Дніпропетровщини з представниками наукових шкіл світу », - зазначила заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.

За кількістю студентів друге місце, після Дніпропетровщини зайняли ВНЗ Одеської та Харківської областей, третє місце - вузи Чернігівської області. За кількістю аспірантів, після Дніпропетровської області, друге місце зайняли ВНЗ Києва, третє місце - ВНЗ Сумської області. За кількістю науково-педагогічних працівників, після Дніпропетровської області, друге місце зайняли ВНЗ Києва, третє місце - ВНЗ Харківської області та Автономної Республіки Крим.

Добавить коментарий
Похожие новости
Студентські стипендії зростуть
29.08.2012 16:06 | Образование
Студентські стипендії зростуть
Кіровоградські кадети
29.08.2012 15:57 | Образование
Кіровоградські кадети
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация