Кривой Рог новости
В Тернівському районі встановили пам'ятник партизанам - «Червоногвардієць»
23.09.2011 11:30 | Культура

В Тернівському районі встановили пам'ятник партизанам - «Червоногвардієць»

22 вересня, в День Партизанської слави, в нашому місті встановлено пам'ятний знак на честь підпільної молодіжної групи «Червоногвардієць». Він розташований на вулиці 23 Лютого в районі ж / д станції Роковата в Тернівському районі.

Славні сторінки історії партизанського загону «Червоногвардієц», що діяв в Кривому Розі в роки німецько-фашистської окупації з лютого 1942 по лютий 1944 року в районі шахти «Гвардійська» почалася з восьми учнів середньої школи № 37 і її комсорга Миколи Мазикіна.

Виховані на прикладах героїв Громадянської війни і перших п'ятирічок, хлопці не замислюючись готові були віддати життя за свободу рідного Кривбасу і всієї нашої Батьківщини. Коли до групи приєднався професійний морський командир Микола Гриньов, він, як більш досвідчений, очолив групу опору. Мазикін став її комісаром.

Поступово загін розростався. У 1944 році він налічував вже 140 чоловік і в якості особливого винищувального батальйону входив до складу 37-ої армії.

На рахунку підпільників бойовий рейд в район Чорного лісу в Кіровоградській області, участь у визволенні селищ Новоіванівка, Коломойцева, Зелений Гай, Червоний шахтар. Ними було знищено кілька поліцейських і військових гарнізонів, два літаки супротивника в селі Красному. Але головне - добуті хлопцями відомості дуже допомогли у розмінуванні криворізької гідроелектростанції - КРЕС.

Після звільнення в 1944 році Кривого Рогу від німецько-фашистських загарбників загін «Червоногвардієц» був розформований. А в їхній рідній КСШ № 37 нині діє музей, що розповідає про героїчні учнях цієї школи.

Ідея відкриття пам'ятника, присвяченого цього загону, належить ветеранам війни Миколі Макаровичу Дрозденко та Миколі Михайловичу Кухарський. Саме вони довгі роки намагалися довести чиновникам всіх рівнів необхідність увічнення пам'яті героїв загону «Червоногвардієц». Цього року, за допомогою профспілкового комітету Північного ГЗК, КЗРК і ряду інших організацій, їх мрія, нарешті, була здійснена.

На відкриття пам'ятника зібралися керівники Тернівського району, організацій ветеранів війни та праці, представники громадськості, учні місцевих шкіл. В якості почесних гостей з Одеси приїхали син, дочка, внучка активного учасника загону «Червоногвардієц» Миколи Гриньова. Сам Микола Пилипович всього три роки не дожив до того щасливого дня, коли його, і його товаришів по зброї, як героїв стануть приймати в рідному місті, віддаючи почесті, гідні їх славного минулого.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация