Кривой Рог новости
Мешканці Кривого Рогу споживатимуть тільки чисту воду
24.09.2011 23:00 | Власть

Мешканці Кривого Рогу споживатимуть тільки чисту воду

Завдяки реконструкції Карачунівського водопровідного комплексу, ініційованої головою Дніпропетровської ОДА Олександром Вілкулом, на 57% знизяться витрати електроенергії на виробництво питної води, припиняться скиди технологічної води в річку Інгулець і істотно підвищиться якість питної води в Кривбасі.

У рамках реалізації Комплексної програми з поліпшення екології Кривбасу перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації В'ячеслав Задорожний провів виїзну нараду з питань будівництва оборотних систем повторного використання промивних вод на Карачунівським водопровідному комплексі. Це вже друга черга реконструкції комплексу, що проходить за підтримки обласної влади.

У виїзній нараді взяли участь Криворізький міський голова Юрій Вілкул, в.о. директора ДПП «Кривбаспромводопостачання» Олексій Прохоров, керівники обласних організацій та підприємств-підрядників.

Державне промислове підприємство «Кривбаспромводопостачання», до якого належить Карачунівським водопровідний комплекс, є єдиним виробником питної води в Кривому Розі і Криворізькому районі. Застарілі очисні споруди не забезпечують необхідної ефективності доочищення питної води. Тому з ініціативи Олександра Вілкула в 2010 році було прийнято рішення про проведення модернізації підприємства для досягнення високої якості питної води.

Перша черга робіт по реалізації проекту, на яку з обласного бюджету виділено 10 млн грн, була завершена в 2010 році. Зокрема, повністю переобладнано насосна станція, також встановлено сучасний програмно-технічний комплекс, системи захисту та сигналізації, що забезпечують безаварійну роботу насосної станції в автоматичному режимі. Проведена реконструкція, яка забезпечила економію 47%, електроенергії на добу.

Цього року за сприяння Олександра Вілкула з обласного бюджету заплановано фінансування в розмірі 15 млн грн на проведення другої черги робіт. За ці кошти передбачено будівництво та реконструкцію споруд реагентного господарства, що входять в систему мікрофільтрації і забезпечують 3-ступеневу очищення питної води. А саме, будуть побудовані станції дозування і складу активованого вугілля, систем переамонізаціі води та подачі коагулянту, встановлення автоматичних засобів вимірювання.

Установка сучасного енергозберігаючого обладнання дозволить економити ще 10% електроенергії. Таким чином загальна економія електроенергії складе 57%, що знизить витрати підприємства.

«Впровадження повного комплексу обробки промивних вод зменшить засмічення фільтрів очисних споруд для питної води, припинить скиди технологічної води в річку Інгулець. Завдяки цьому покращиться екологічна ситуація в регіоні, а жителі Кривбасу отримають якісну питну воду », - зазначив В'ячеслав Задорожний. Він підкреслив, що ці роботи - частина масштабної програми з поліпшення екології в регіоні, реалізація якого перебуває на особливому контролі губернатора Олександра Вілкула.

«Будівництво оборотних систем повторного використання промивних вод дозволяє економити електроенергію, реагенти і водні ресурси. Загальна економія складе майже 4 мільйони гривень на рік », - підкреслив в.о. директора ДПП «Кривбаспромводопостачання» Олексій Прохоров.

Реконструкція Карачунівського водопровідного комплексу здійснюється без порушень процесу виробництва питної води, тому жителі Кривого Рогу продовжують отримувати питну воду в повному обсязі.

У результаті наради В'ячеслав Задорожний поставив завдання до кінця цього року ввести в експлуатацію оборотні системи повторного використання промивних вод. Таким чином, вже в цьому році жителі Кривого Рогу будуть забезпечені якісною питною водою нової якості, що відповідає високим стандартам.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация