Кривой Рог новости
Криворізька кардіологічна служба - найкраща в області
28.09.2011 15:26 | Здоровье

Криворізька кардіологічна служба - найкраща в області

На вчорашній зустрічі з журналістами головний лікар 9-ї міської лікарні Олена Климович розповіла про особливості лікування проблем серця та судин у нашому місті. За її словами, криворізька кардіологічна служба - найкраща в області.

- Ми маємо замкнутий цикл лікування серцево-судинних захворювань, - розповіла Олена Василівна. - Всього в місті налічується 16 дорослих кардіологів. Всі вони кадрово прив'язані до міськлікарні № 9 (мова йде про "дорослі" лікарів, дитячі кардіологи працюють в міській лікарні № 8). Однак прийом вони ведуть в різних медичних закладів міста. Практично в кожній районній поліклініці є кардіолог. Це дуже зручно, оскільки для отримання первинної консультації пацієнту не потрібно їхати через півміста в нашу лікарню.

Якщо ж виявлені проблеми з серцем виявляються серйозними, хворого направляють у "дев'ятку" для більш детального обстеження. Тут вже приймається рішення про продовження лікування амбулаторно або в умовах стаціонару. До речі, стаціонар обладнаний всім необхідним для надання ургентної (невідкладної) і планової допомоги. На базі другого карділогіческого відділення перебувають 30 ліжок для реабілітації. Таким чином, повну картину хвороби: від постановки первинного діагнозу до повної діагностики, лікування і реабілітації - можна отримати в одному місті, точніше, в одному лікувальному закладі. Така схема діє вже 30 років і є унікальною як для Дніпропетровської області, так і для України.

У ході розмови виникло питання, чи не впливає протяжність нашого міста на якість надання медичної допомоги. - У нас давно розроблені маршрути, тому втрат за часом немає, незалежно від того, везуть хворого з Інгульця, з Даманського або з розвилки, - відповіла на це головлікар. - Розташування лікарні досить зручно і рівновіддалене від усіх районів міста. Головне, щоб сам пацієнт вчасно повідомив про своє нездужання. Справа в тому що запобігти інфаркту міокарда можливе лише протягом перших шести годин з моменту появи характерних ознак захворювання: біль у грудях з віддачею в руку, шию, спину, холодний піт; раптовий страх смерті. Такі відчуття - привід для негайного виклику карети "швидкої".

У рік з гострими станами, простіше кажучи, з інфарктами, до лікарні потрапляють 800-900 криворіжців. У разі своєчасного звернення (протягом перших 6 годин) вдається повернути людину до звичайного ритму життя через кілька днів. Якщо ж інфаркт "відбувся", на відновлення організму потрібно кілька місяців.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация