Кривой Рог новости
В Кривому Розі проблема з вихлопними газами
28.09.2011 15:29 | Экология

В Кривому Розі проблема з вихлопними газами

Одним з найбільш значущих питань, розглянутих на сьогоднішній сесії Криворізької міської ради, було питання про екологічну ситуацію в місті. З докладним звітом про стан землі, води і повітря Кривому Розі виступив начальник міського управління екології Олександр Скакальскій.

Обсяг викидів забруднюючих речовин від підприємств в I півріччі 2011 року склав 177,3 тис. тонн, що на 9% менше, ніж за аналогічний період 2010 року.
На тлі загального зменшення обсягу викидів, збільшена кількість викидів на металургійному виробництві та шахтоуправлінні з підземного видобутку руди ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг" на 11 тис. тонн (17%) і 14,3 тонн (18%) відповідно, ПАТ "ХайдельбергЦемент Україна" - 187,4 тонн (25%), ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат" - 16 тонн (11%).

У водні об'єкти в 2010 році підприємствами міста скинуто 95,8 млн.м3 стічних вод, у тому числі забруднених і недостатньо очищених - 89,6 млн.м3.

Витрати підприємств на природоохоронні заходи у першому півріччі поточного року збільшилися порівняно з першим півріччям 2010 року на 5,7% і становлять 561,6 млн.грн. Однак цих коштів недостатньо. Співвідношення витрат на проведення природоохоронних заходів до собівартості валової продукції за розрахунками становлять від 1,2% до 7,3%. Таким чином, частка витрат на охорону навколишнього середовища в 1 гривні собівартості валової продукції становить від 1 до 7 копійок.

На сесії було прийнято рішення про необхідність посилити контроль над станом очисних споруд на підприємствах. Останнім - докласти максимум зусиль для впровадження нових технологій, що дозволяють скоротити кількість викидів шкідливих речовин в атмосферу, грунт, водні басейни.

Не менше уваги приділяється і проблемам автомобільних вихлопів. У приземному шарі атмосфери (тобто повітрі, що знаходиться саме на рівні людського зросту) частка шкідливих речовин, що виділяються автомобільним транспортом, становить близько 40%.

Для зменшення кількості концентрації вихлопних газів, в місті реалізується ряд програм. Ремонтуються і розширюються автомобільні дороги, щоб перешкодити скупченню автотранспорту та утворення заторів. Будуються об'їзні дороги, багато світлофори обладнуються таймерами. Так само проводиться робота з підприємствами з контролю над станом їх автопарку.

- І я звертаюся до власників приватного автотранспорту, - закінчив свій виступ Олександр Скакальскій. - Слідкуйте за станом своїх автомобілів, перевіряйте, що і в яких кількостях вилітає з вихлопної труби. Тільки спільними зусиллями кожного жителя міста можна зробити повітря в місті чистішим.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация