Кривой Рог новости
В черзі до лікаря доведеться сидіти годинами
28.09.2011 15:55 | Здоровье

В черзі до лікаря доведеться сидіти годинами

Неприємний сюрприз готує жителям Кривого Рогу реалізація пілотного проекту з реформування медицини в Дніпропетровській області. Крім того, що дільничну службу виділяють в так звані центри первинної медичної допомоги, вводиться і нова процедура відвідування "вузькопрофільних" лікарів і здачі аналізів.

Поки що вся нова система надання медичних послуг навіть самим медикам бачиться вкрай туманно і неясно. Судячи з доповіді начальника управління охорони здоров'я, зробленому ним на попередній 12-й сесії міськради, на даний момент чиновниками чітко окреслений лише загальний стратегічний план реформи.

Так, відомо, що в амбулаторіях (так самі медики охрестили центри первинної медичної допомоги) дільничні терапевти будуть лікувати всі хвороби, починаючи від традиційних гіпертонії і гастриту, до діабету, гаймориту і переломів. І тільки після того, як їх лікування не надасть належного ефекту, пацієнт може отримати направлення до кваліфікованого фахівця в так званий вторинний центр медичної допомоги.

Яким чином буде проведено цей поділ, і де саме будуть тепер дислокуватися вузькопрофільні лікарі, прибрані з поліклінік - саме це зараз і вирішується управлінням охорони здоров'я шляхом щотижневих довгих нарад з головними лікарями лікувальних установ міста. На даний момент відомо, що розглядається питання про те, щоб розділити місто на кілька зон, і в кожній створити свій центр вторинної медичної допомоги. А крім вузькопрофільних фахівців, тут будуть базуватися лабораторії, кабінети спеціальних клінічних досліджень, як то ЕКГ, УЗД та рентген.

Зрозуміло, їх число центрів вторинної медичної допомоги буде в кілька разів менше, ніж кількість поліклінік, що базуються зараз порайонно. Як приклад - одному з таких центрів планується зобов'язати обслуговувати територію від трампарку до Довгинцево. Скільки годин доведеться при цьому сидіти хворим людям у черзі до хірурга або травматолога, ендокринолога або кардіолога - підрахувати навіть не представляється можливим.

Втім, альтернатива для них завжди буде - піти на платний прийом у приватну клініку.

Відомо, що до кінця 2011 року прийом медиків-фахівців буде вестися як і раніше в поліклініках. А до квітня 2012 року реформа системи охорони здоров'я в області повинна бути завершена.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация