Кривой Рог новости
Обережно! Гриби отруйні!
29.09.2011 10:34 | Здоровье

Обережно! Гриби отруйні!

У зв'язку із значною кількістю отруєнь дикорослими грибами та з метою попередження їх виникнення Управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації звертається до громадян, любителів "тихого полювання" (саме так називають збирання грибів), з наполегливим проханням відмовитися від небезпечного ласощів.

На 22 вересня поточного року в Дніпропетровській області зареєстровано 6 випадків отруєння дикорослими грибами серед населення у побуті. Кількість постраждалих становило 12 осіб, у тому числі 3 дітей у віці до 18 років. Померло 3 людей, у тому числі 1 дитина.

Найбільша кількість потерпілих реєструвалися у великих містах області: Дніпропетровськ - 3 випадки (Ленінський район - 2 випадки, Самарський район - 1 випадок), м. Дніпродзержинськ - 2 випадки, м. Кривий Ріг - 1 випадок.
Місце збору грибів: лісосмуга - 5 випадків, ліс - 1 випадок.

Види грибів, що викликали отруєння (за даними постраждалих): невідомі гриби - 4 випадки, рядовки - 1 випадок, зеленушка - 1 випадок.

За аналогічний період 2010 року по області було зареєстровано 6 випадків отруєння грибами з кількістю потерпілих 7 чол., З них 1 дитина, 3 учні, 3 особи пенсійного віку.

Пам'ятка громадянам: Не збирайте гриби в межах міста, близько від транспортних магістралей, АЕС, ГЕС, великих промислових зон, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в лісосмугах, на дачах, на городах, не беріть невідомі гриби, а також червиві і перезрілі; гриби, що викликають сумніви, краще не збирайте; не використовуйте народні методи визначення придатності грибів (потемніння цибулі, почорніння срібної ложки), вони не ефективні!

При перших ознаках отруєння (нудота, блювота, біль у животі, діарея, запаморочення) негайно звертайтеся до лікаря. Самолікування може призвести до трагічних наслідків.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация