Кривой Рог новости
«Руді тексти» не зникнуть
02.10.2011 12:50 | Культура

«Руді тексти» не зникнуть

Ще трохи більше року тому організатори літературно-мистецького фестивалю «Руді тексти» зізнавалися, що він, найімовірніше, буде останнім. Але минув час, і почалася підготовка четвертого фестивалю. Що спонукало організаторів змінити думку і таки провести фестиваль, хоч і пізніше? Які сюрпризи очікують шанувальників поезії на «Рудих текстах-2011», і де вони відбудуться цього року? На всі ці питання «Вестнику» охоче відповіла співорганізатор фестивалю, телеведуча Ольга ХВОСТОВА.

— Олю, торік ви заявили, що більше «Руді тексти» проводити не будете. Чому змінили рішення?

— Торік була пекельна спека, це позначилося на загальному настрої. Значна частина охочих відвідати фестиваль побоялися йти, а ті, хто таки прийшли до малої сцени театру Шевченка, отримали не тільки порцію добірного поетичного продукту, але й витримали випробування майже 40-градусною температурою. Звісно, в таких умовах готувати фестиваль — справа вкрай виснажлива. Втім, нам активно допомагали наші партнери — «АрселорМіттал Кривий Ріг» та депутат міської ради Павло Левандовський. Спільними зусиллями фестиваль відбувся, і відразу після закінчення була думка: все, досить, час ставити крапку. Але протягом року нас із Максимом КАБІРОМ часто запитували про фестиваль і ті, хто сам пише, і ті, хто тільки читає і слухає. Крім того, на початку цього року один впливовий столичний журнал надрукував неприємну статтю про наше місто, де було сказано багато нісенітниць, зокрема, що Кривий Ріг — місто позалітературне і нічого вартісного тут не пишеться і не відбувається. Потім до нас не-приїхала Ліна Костенко…

Така череда «ударів» спонукала до відповіді. До того ж, почала активну діяльність редколегія прикметного культурного інтернет-журналу «ЛітZeppelin», яку теж є сенс підтримати і представити на великій сцені, якою вже стали «Руді тексти»… Наші задуми і зусилля підтримав Благодійний Фонд Едуарда Самоткала. Він відомий як меценат спортивних змагань і помічник ветеранів, друг знедолених дітей і опікун юних талантів, зокрема, музикантів та фотографів. Тепер Фонд і особисто Едуард Самоткал підтримали літературний захід, і це нова сторінка, яка, я сподіваюся, писатиметься довго і яскраво.

— Попередні роки фестиваль проводився просто неба. Чи в цьому році традиція продовжиться?

— Оскільки фестиваль перенесено на початок жовтня, який нерідко «радує» нас дощами, ми знайшли «дах». Ним став новий клуб «SKY», який щойно відкрився на третьому поверсі ТРК «Єсеніно». Саме там 8 жовтня о 12:00 відбудеться відкриття фестивалю та його основна поетична частина, на яку ми принагідно запрошуємо всіх, кому цікава поезія і різноманітне її виконання.

— Хто цього року читатиме свої вірші?

— Будуть улюбленці криворізької публіки — Мар’яна НЕВИЛІКОВНА і Валерій КАРЧ, які, до речі, готують якийсь сюрприз. Виступлять і такі наші поетичні зірки, як Інна ДОЛЕННИК і Андрій ЧЕЙ. Криворіжці вже встигли полюбити неймовірного севастопольця Павла СУХНА, харизматичного киянина Валерія САЗОНОВА та темпераментну бібліотекарку з Підгороднього Ларису ОМЕЛЬЧЕНКО, — цього року вони також приїдуть і тішитимуть нас новими віршами. Вперше у нас побувають харків’янин Майстер ЄВГЕН, Анастасія КОТЛЯР із Сум, тепер уже киянка Таня-Марія ЛИТВИНЮК і ще один тепер-уже-киянин Андрій ЛЮБКА. Всі вони і ще дехто виступатимуть у другому відділенні читань, а в першому буде особисто для мене найцікавіше — виступи авторів-початківців. Це так дуже умовно, бо серед них є і вже досить відомі імена — Поліна КАРАМУШКА, Ярослав ТІТЕНОК, Ольга БО… А є й ті, хто вийде на «дорослу» сцену вперше, наприклад, 6-класниця Саша МИХАЛЕНКО, — як на мене, справжня літературна «родзиночка».

— Чим окрім поезії будете дивувати і тішити?

— Прозою. І тут доречно сказати «нарешті», бо ми планували прозовий захід у рамках «Рудих текстів» уже три роки. І от він уже запланований, почнеться о 12:00 9 жовтня в арт-клубі «Скринька Пандори». Свою прозу читатимуть Максим Кабір, Ігор БУЗЬКО, Олександр ШМАРІН, я і, якщо все вдало складеться, 11-класниця Криворізького обласного ліцею для сільської молоді Катерина СТРАШНА.

Крім прози, буде і музика, — 8 жовтня в одному з клубів відбудеться концерт, де гратимуть криворізькі гурти, зокрема, відкриття «Рудих текстів-2009» «Шепіт Нагваля», та читатиме свої вірші Максим Кабір. Вхід на цей захід буде платний. Безкоштовний, але тільки за попереднім записом вхід на тренінг «Стратегії геніїв літератури. Як досягти успіху в літературній діяльності?», його проведе автор багатотомника про геніальних особистостей, науковець, письменник Валентин БАДРАК.

— Тобто, люди, яких Ви не назвали, не зможуть виступити на «Рудих текстах-2011»?

— Зможуть! Знаєте, є таке поняття «вільний мікрофон», і чимало авторів полюбляють виступати в цьому форматі — читай що хоч, відповідальності ніякої. «Руді тексти» — це не «вільний мікрофон» хоча б тому, що в такому режимі неможливо почути вартісного автора — ті, хто знає собі ціну (а ця якість зазвичай іде «в комплекті» з яскравим талантом) рідко потикаються на цю стежку, а слухати не найвищої проби вірші — неповага передусім до себе. Зовсім іншого звучання набуває той самий «вільний мікрофон», якщо провести його як, скажімо, конкурс, де задається три теми і всі охочі протягом доби пишуть на них по віршу. Саме такий конкурс ми проведемо, він називатиметься просто «Три вірші за 24 години». А якщо до режиму «вільного мікрофону» додати вимоги якнайартистичнішого виконання власних текстів за 3 хвилини, то вийде такий популярний формат, як «слем». На «Рудих текстах-2011» його організовує редколегія журналу «ЛітZeppelin» (вони ж — арт-комора «Палітра слова»). Тож заявити про себе зможе кожен, хто почувається дійсно обдарованим поетом.

"Вестник Кривбасса"  Оксана Коваль

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация