Кривой Рог новости
У Кривому Розі реалізується комплексна державна програма зі спостереження за порожнечами
03.10.2011 14:12 | Власть

У Кривому Розі реалізується комплексна державна програма зі спостереження за порожнечами

На прес-конференції, яка відбулася нещодавно в Криворізькому технічному університеті, багато говорилося про вплив вибухових робіт на стан підземних пустот, яких у нашому місті, поритої численними шахтами, більш ніж достатньо.

Голова Державної служби горнадзора і промбезпеки Україні Олександр Хохотва, начальник управління організації держнагляду за охороною надр та у гірничодобувній промисловості Євген Захаренков і начальник Криворізького теруправління Держгірпромнагляду Олег Чередниченко розповіли про ті заходи, які проводяться на рівні держави, щоб не повторилися випадки обвалення, як на шахті Ім. Орджонікідзе або на вулиці Урицького.

Крім відомих пустот - закритих і затоплених шахт, в нашому місті є багато "білих плям": виробок, роботи на яких велися на початку ХХ століття і були припинені 60-70 років тому. Велика кількість документації про розташування і глибині шахтних колодязів було втрачено з різних причин. Тому актуальним є відновлення схеми розташування порожнин під містом.

З цією метою разработатна державна програма зі створення єдиної служби зі спостереження за порожнечами.

- 31 жовтня ми будемо представляти цю програму в Кабінеті Міністрів, - розповів журналістам Олександр Хохотва. - Світ не стоїть на місці, ми вже маємо можливість залучати супутники з космосу, які будуть робити фотографії, отримувати та обробляти інформацію зі спеціальних датчиків. Програма розрахована до 2016 року, тобто до цього часу ми зможемо охопити всю Україну. в єдину службу буде зібрана вся інформація станом всіх пустот на території країни.

- Що стосується Кривого Рогу, - продовжив начальник Криворізького теруправління Держгірпромнагляду Олег Чередниченко, - то Криворізький НДГРІ, який є генеральним підрядником на виконання таких робіт в нашому місті, вже підключив більше 20-ти інститутів по всій Україні для розробки системи спостереження за криворізькими порожнечами. До речі, завод "Радій", який розташований в сусідній Кіровоградській області, випробує дослідні зразки сейсмо-акустичних датчиків, які дозволять визначити чіткі межі порожнеч, а також стежити за будь-якими змінами в їх поведінці.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация