Кривой Рог новости
"Кривбас" - "Оболонь" 1: 0
03.10.2011 14:27 | Спорт

У багатьох інтерв'ю перед матчем гравці «Кривбасу» наголошували, що прагнуть отримати в цьому матчі три очки, але ніяк не вважають свого суперника слабкіше. Так воно, в принципі, і вийшло, але, здається, крівбассовци таки не до кінця налаштувалися на цього непростого суперника. До того ж, більшість ігрового часу криворізька команда грала в меншості.

Перший тайм вийшов досить нудним. На полі було більше боротьби, ніж, власне, футболу. Більшість зіткнень завершувалися тим, що арбітр дозволяв лікарям вихід на поле для надання допомоги. Не думаємо, що вона була настільки потрібна гравцям. Швидше за все, це було частиною тактичного плану гостей, які провокували арбітра на жовті картки.

Тим не менше, гра повинна сподобатися вболівальникам незважаючи на те, що видовищність матчу була принесена в жертву прагматичній грі на результат. Чи хотіла цього «Оболонь» - безумовно! Окуляри вкрай потрібні «пивоварам». Чи повинен був сподіватися на результат «Кривбас» - стовідсотково! Команда прагнула завершити цей важкий для себе відрізок чемпіонату на мажорній ноті. Вдалося. Але дуже великими зусиллями.

Перший більш-менш гострий момент у грі виник в середині першого тайму, коли після пасу Бабатунде по воротах «Оболоні» пробивав Канкава - вище воріт. Довгий час «Оболонь», навіть володіючи м'ячем, не могла створити гострих моментів біля воріт «Кривбаса». А допомогли їм у цьому саме крівбассовци. На 36-й хвилині після того, як Канкава втратив м'яч у центрі поля, кияни організували швидку контратаку, на вістрі якої був Мандзюк, який намагався прорватися до воріт. Лисицький в підкаті зупинив гравця суперника, але не без порушення правил. Арбітр розцінив цей фол, як серйозний, і покарав капітана «Кривбасу» «гірчичником». А оскільки це була вже друга картка для Віталія, до кінця матчу «Кривбас» був змушений грати у меншості.

Щоб щось змінити в грі, яка не складається, наставник «Кривбасу» провів заміну, яка потім стане результативною, - замість Габовди, який кілька загубився в грі, на поле вийшов Костишин. Саме він принесе перемогу криворізької команди. Але це буде у другій половині гри.

Наприкінці тайму «Оболонь» завдала перший (!) Точний удар по воротах Бойко. Товстун пробивав з середньої відстані, але воротар "Кривбаса" обрав правильну позицію і зафіксував м'яч, хоча і з другої спроби. Незважаючи на гру в меншості перший тайм команди закінчували з відчутною перевагою господарів поля. Але все ж до гольових моментів справа не дійшла.

Друга половина матчу була значно цікавіше і видовищніше. Дивно, але виключення Лисицького позитивно вплинуло на гру «Кривбасу», який другий тайм провів значно більш зібрано і гостріше. Хоча вже в дебюті тайму господарі могли пропустити. Бойко невпевнено зіграв на виході, втративши м'яч, і лише в останній момент Бартулович вдалося врятувати ворота, вибивши м'яч головою майже з лінії воріт. Цей момент став першим, але далеко не останнім гострим моментом у грі команд після перерви. Деякий час на полі тривала позиційна боротьба, в якій команди боролися не тільки за ініціативу, а й за право «вести» гру. Виграла цю боротьбу криворізька команда. Ближче до завершення матчу крівбассовци все частіше турбували захисні порядки гостей, але завершальні удари у «Кривбаса» не виходили. Закралася думка - невже магія дати 1 жовтня спрацює і зараз? У чому справа? Все дуже просто - за статистикою «Кривбас» жодного разу не програвав «Оболоні» в матчах чемпіонатів України. А ось саме 1 жовтня криворіжці за всю свою історію жодного матчу не виграли. Так що ж - бути нічиєю?

Магія цієї дати була зламана на 78-й хвилині. Барилко втратив м'яч на половині поля «Кривбасу», ніж дозволив господарям поля організувати швидку контратаку. Канкава передав на Бабатунде, нігерієць здійснив слаломний рейд на половину поля гостей і віддав точний, а найголовніше, своєчасний пас на Костишина, який вийшов один на один з Ревою. Переграти колишнього одноклубника для Руслана було справою техніки - 1: 0!

Залишок ігрового часу вже пройшов на ініціативі господарів поля. І хоча Сергій Ковалець на післяматчевій прес-конференції скаже, що «Оболонь» по ходу гри перегравала криворіжців, вболівальники навряд чи розділять думку наставника киян.

У компенсаційне час «Кривбас» мав зняти всі питання, щодо переможця в цій грі. Костишин видав шикарний пас на Бартуловича, той вийшов один на один з воротарем, але не зміг переграти Реву. У відповідь «Оболонь» організувала швидкий випад, в якому могла принести собі нічию. Крівбассовци невдало зіграли у власному штрафному майданчику, але гравець «пивоварів« з гострого кута не влучив у порожні ворота!

Фінальний свисток арбітра матчу, який провів непростий поєдинок, зафіксував повністю логічну перемогу «Кривбасу» з мінімальним рахунком. Логічна перемога, але дуже важка.