Кривой Рог новости
Банківську таємницю при обміні валюти ніхто не скасував
03.10.2011 14:32 | Политика

Банківську таємницю при обміні валюти ніхто не скасував

«Постанова Нацбанку щодо ідентифікації осіб, які обмінюють готівкову валюту, аж ніяк не скасовує законів, що регламентують банківську таємницю і захист персональних даних. Повноваження податківців на цю інформацію не поширюються. І ми цього і не вимагаємо », - підкреслив Віталій Захарченко.

Він зазначив, що правові підстави, на яких ДПС може отримати відомості про операції купівлі-продажу іноземної валюти, не змінилися.

«Як і раніше перевірити ксерокопії паспортів або оригінали квитанцій ми можемо тільки, по суті, у двох випадках. По-перше, при розслідуванні податковою міліцією кримінальної справи стосовно фінансової установи або конкретної фізичної особи. Тоді при проведенні слідчих дій допускається вилучення документів. По-друге, це виїзна перевірка банку або іншої фінансової установи », - пояснив глава ДПС.

Віталій Захарченко додав, що операції з обміну валюти підпадають під категорію банківської таємниці.

«А порядок доступу до банківської таємниці не змінився - це робиться або з дозволу власника інформації, тобто клієнта, або за рішенням суду. А ми маємо право тільки запитати в банку дані про наявність рахунків, і нічого більше. Якщо людина просто зайде в банківське відділення і обміняє гроші без відкриття рахунку, без його письмової згоди ніхто про це нікому не розкаже », - запевнив керівник податкового відомства.

Разом з тим він повідомив про намір аналітиків ДПС попрацювати з узагальненої статистикою обігу валюти в країні.

«Це один з додаткових інструментів, який ми використовуємо для відстеження збігу обсягів задекларованих доходів і реальних витрат, за яким ми відстежуємо збіг між декларованими доходами і витратами громадян. Але ми не будемо шукати тих, хто ухиляється від сплати податку на доходи за ксерокопиям паспортів в обмінних пунктах і банках. У нас є для цього власні методики », - підсумував Віталій Захарченко.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация