Кривой Рог новости
Губернатор модернізує криворізьку тепломережу
04.10.2011 09:50 | Технологии

Губернатор модернізує криворізьку тепломережу

Губернатором Дніпропетровської області ініційована спеціальна програма по розбудові та оновленню системи теплопостачання Кривого Рогу.

Про це стало зі слів голови обласної адміністрації, сказаних на прес-конференції в ході виїзної наради з підготовки інфраструктури Кривого Рогу до роботи в осінньо-зимовий період.

Стартує ця програма, за словами Олександра Вілкула, вже в нинішньому році, а її впровадження знаходиться на особливому контролі губернатора. "На жаль система теплопостачання Кривого Рогу побудована так, що є найбільш неефективною в країні. І це має свої об'єктивні причини. Кривбас - 130-кілометровий місто - знаходиться в повній залежності від двох десятків котелень із середньою довжиною теплотраси кожної з них на рівні 26 км. І тут можлива тільки комплексна модернізація всієї системи теплопостачання з будівництвом модульних котелень з невеликим "плечем" транспортування тепла, а відповідно, з невеликою тепловтрати ", - пояснив губернатор необхідність впровадження цього проекту.

При подачі теплоносія на відстань в 26 км - і це усереднена цифра, є теплотраси достовірніше - система теплопостачання терпить просто величезні втрати. По суті обігрівається порожній простір. Крім того, термоізоляція теплотрас - знову-таки у зв'язку з їх довжиною - бажає залишати кращого.

"Для усунення цих величезних і невиправданих втрат ми розробили проект модернізації теплопостачання міста Кривий Ріг, і зараз інститут" Кривбаспроект "розробляє проект по перших 4-м модульних котелень. Вони замінять одну" монстрообразних "котельню, що працює ще з радянських часів, і дозволять нам отримати відчутний ефект в економії тепла ", - акцентував губернатор.

Весь процес заміни старої, неефективної системи теплопостачання на нову займе не один і не два роки - це проект довгостроковий, на перспективу, підкреслив він. Тим більше, за словами А. Вілкула, він потребує якнайшвидшої розробки і впровадження.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день півставки тепла городян здійснюють два комунальні підприємства "Криворізькі тепломережі" і "Криворізька теплоцентраль", всього ж у Кривбасі є 800,6 км теплових мереж і 125 теплорозподільчих пунктів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация