Кривой Рог новости
В Дніпропетровщині в Україні відкриють "Ярмарок вакансій"
05.10.2011 13:10 | Образование

В Дніпропетровщині в Україні відкриють "Ярмарок вакансій"

У наступному році в Дніпропетровській області планується створити електронну аналітичну систему «Ярмарок вакансій». Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул під час засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

У засіданні взяли участь ректори-члени Ради та керівники провідних промислових підприємств області. У тому числі і криворізького ВАТ «Північний ГЗК». На засіданні було розглянуто два основних питання: забезпечення потреби економіки регіону кваліфікованими кадрами та забезпечення інноваційного розвитку та виконання актуальних соціально-економічних завдань Дніпропетровщини.

«Сьогодні перед Україною стоїть завдання вийти зі світової економічної кризи оновленою та сильною. У цьому процесі важливим аспектом є мобілізація внутрішніх ресурсів і резервів національної економіки. Одним з таких ресурсів України та Дніпропетровської області є система освіти - ключовий елемент глобальної конкуренції і найважливіший інструмент підвищення конкурентоспроможності нашого регіону і всієї України », - сказав Олександр Вілкул.

Як відомо, в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону розроблено чіткий покроковий план розвитку двох кластерів - сільського господарства та будівництва.

Вкрай необхідна підготовка кваліфікованих фахівців для даних галузей, і така відповідальність, за словами Олександра Вілкула, покладається на сферу освіти.

Він також підкреслив, що профільні вузи і бізнес-структури, які входять до Рад щодо розвитку відповідних кластерів, вже зробили ряд важливих спільних кроків і заходів.

Зокрема, є домовленість про проходження практики молодими фахівцями, яких випускають наші вузи, у провідних зарубіжних компаніях. Цей проект фінансують ряд регіональних компаній.

Для того, щоб студенти мали можливість освоювати прогресивні технології, бізнес надає профільним вузам найсучаснішу техніку. Є також домовленість про запрошення провідних фахівців з ближнього і далекого зарубіжжя, які будуть проводити додаткові курси лекцій про сучасні системи в агропромисловому виробництві та застосуванні новітніх технологій в будівництві.

У рамках розвитку кластерів сільського господарства та будівництва профільні вузи і бізнес-структури вже зробили ряд важливих спільних кроків і заходів щодо забезпечення якісної підготовки фахівців. Деякі практики будуть поширені серед інших навчальних закладів.

«Вузам треба посилити співпрацю з підприємствами регіону. І вже з 2012 року за рекомендаціями Фонду «Ефективне управління» та Дніпропетровського інвестиційного агентства ми плануємо ввести в усіх вузах області повинна впроваджуватися практика проведення «Ярмарку вакансій». Для чого повинна бути створена електронна аналітична система «Ярмарок вакансій» для студентів та молодих спеціалістів », - зазначив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Рада ректорів підтримав ініціативу губернатора.

Добавить коментарий
Похожие новости
Студентські стипендії зростуть
29.08.2012 16:06 | Образование
Студентські стипендії зростуть
Кіровоградські кадети
29.08.2012 15:57 | Образование
Кіровоградські кадети
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация