Кривой Рог новости
И знову "свиний" грип
06.10.2011 16:31 | Здоровье

И знову "свиний" грип

Два випадки захворюваності на каліфорнійський грип виявлено у підлітків із Гуляйпільського району Запорізької області.

Як зазначив головний санітарний лікар області Анатолій Севальнєв, зростання захворюваності на грип в цьому сезоні запорізькі лікарі очікують у вже листопаді - грудні.

Лікарі прогнозують всі штами, які були за два останні роки, і новий різновид грипу - "Перт" типу А (H3N2), який у минулому році пройшов по країнах Північної Америки, США і Канаді. Цей штам викликає серйозні ускладнення, що зачіпають органи дихання, але не такий страшний як "свинячий". Вакцина від нового різновиду грипу вже існує і буде в регіоні в необхідній кількості.

Хоча вакцинація проти грипу не обов'язкове, запорізькі епідеміологи радять робити щеплення. Особливо це необхідно представникам так званих груп ризику - медпрацівникам, вихованцям дитбудинків та інтернатів, школярам, ​​літнім людям, а також тим, хто страждає хронічними простудні захворювання.

В даний час, за словами Анатолія Севальнєва, незважаючи на зростання простудних захворювань через похолодання, регіон знаходиться в абсолютно спокійній епідеміологічної ситуації.

Нагадаємо, керівник відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. Громашевського АМН України Алла Мироненко заявила, що взимку в Україну з'являться два нові штами грипу, до яких в українців немає імунітету.

Як відомо, найбільш масовою в минулому десятилітті в Україну була епідемія 2009-2010 років. Тоді з-за нового штаму Каліфорнійського (свинячого) грипу перехворіли близько 6 мільйонів українців, більше тисячі померли від ускладнень. За сезон 2010/2011 року на грип та ГРВІ захворіли понад 5 мільйонів осіб.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация