Кривой Рог новости
У Кривому Розі створять Басейнове управління річки Інгулець
07.10.2011 15:11 | Экология

У Кривому Розі створять Басейнове управління річки Інгулець

Ця річка не лише найбільша водна артерія області, а й основне джерело питної води для криворіжців. Оскільки саме вона живить Карачуновське водосховище, то питання чистоти її вод - одна з найважливіших, першочергових проблем для Кривбасу і всього регіону.

Про шляхи вирішення цієї проблеми йшлося на міжвідомчій нараді з питань екологічного оздоровлення річки Інгулець і визначення шляхів поліпшення екологічного стану водних ресурсів басейну її, що відбувся в Кривому Розі.

Як доповів головний інженер ДВП "Кривбаспромводопостачання" Костянтин Борщ, річка Інгулець та її притоки перебувають під сильним антропогенним впливом. Забруднення відбувається за рахунок скидів неочищених стічних вод комунальними і промисловими підприємствами, розташованими в басейні річки. У результаті якість води в Карачунівського водосховища не відповідає санітарним вимогам. Так, станом на вересень 2011 року тут перевищені гранично допустимі концентрації шкідливих речовин за показниками «сухий залишок» і «твердість».

Для виправлення ситуації в цьому році була виконана велика промивка русла Інгульця, яка тривала з 17 квітня до 15 серпня. Обсяг поданої води каналом Дніпро-Інгулець в Карачуновське водосховище склав 121,8 млн. куб. м, а загальна вартість заходу склала майже 40 тис. грн. Причому основну фінансове навантаження при цьому зазнали гірничодобувні підприємства Кривого Рогу, які і є основними забруднювачами річкового басейну.

Такий захід дала свої позитивні результати - промивка річки дозволила істотно поліпшити якість питної води, зокрема, знизити вміст хлору і сульфату. Проте, окремі показники якості води Карачунівського водосховища залишаються на рівні, що перевищує нормативний.

Як зазначив на нараді мер Кривого Рогу Юрій Вілкул, практику промивки русла Інгулець дніпровськими водами необхідно продовжити. Для чого треба внести відповідні корективи до Комплексної програми по поліпшенню екології Кривбасу.

На думку фахівців, для підтримки задовільного екологічного стану р. Інгулець необхідно забезпечити щорічну подачу в неї дніпровської води в обсязі 200 млн. куб. м. Для чого в свою чергу потрібно знайти додаткові джерела фінансування витрат.

Після обговорення та підведення підсумків, на міжвідомчій нараді було прийнято рішення йти і далі шляхом тривалої промивки русла Інгульця. А для постійного моніторингу якості води та контролю за здійсненням всіх заходів створити Басейнове управління р. Інгулець. До кінця року проект положення про даному управлінні буде надано на затвердження у Державне агентство водних ресурсів України.

Нагадаємо, що річка Інгулець бере початок у Кіровоградській області, її вода впадає в Карачуновське водосховище, яке є основним джерелом водопостачання для міста Кривий Ріг, Криворізького і Широківського районів. Питну воду з водосховища споживають близько 200 тис. жителів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация