Кривой Рог новости
Один з епізодів Великої Вітчизняної війни, пов'язаний з історією Кривбасу, буде відтворено в ці вихідні
08.10.2011 22:54 | Общество

Один з епізодів Великої Вітчизняної війни, пов'язаний з історією Кривбасу, буде відтворено в ці вихідні

Масштабна реконструкція боїв Нікопольсько-Криворізької наступальної операції, що призвела до звільнення нашого міста, буде проведена в селі Лошкарівка Нікопольського району 8 і 9 жовтня.

Як повідомив нашому кореспонденту лідер Криворізького військово-історичного клубу реконструкції "Робітничо селянської Червоної армії" Юрій Даценко, ініціаторами і організаторами даного проекту виступили їхні колеги-дніпропетровцям з ДОГО "Рубіж-Дніпро" і ВІК "Цитадель".

"У реконструкції передбачається участь близько 150 чоловік - це військово-історичні клуби та окремі учасники в обмундируванні і з озброєнням, відповідним радянським військам в 1943 році. Буде і техніка тих часів - біля 14-ти одиниць: мотоцикли, автомобілі Вілліс, Мерседес, Кубель Ваген, 45-міліметрові гармати і навіть один літак ЯК-52. Наша група з Кривого Рогу буде виконувати завдання, які виконувала розвідрота 172-го стрілецького полку. Загалом буде проведено реконструкцію боїв, що проходили в цих місцях в жовтні - листопаді 1943-го ", - розповів Юрій Даценко.

Короткий сценарій бою повністю відповідає відомим історичним даним: радянські частини, форсувавши Дніпро, будуть рухатися у напрямку до Апостолове, яке було ключем до оборони німців на Нікопольському плацдармі. Як відомо, у жовтні 1943-го передові частини підійшли до річки Базавлук з її скелястими берегами, щоб з боєм захопити переправу. Тут вони зіткнулися з сильною обороною німців.

За допомогою авіації і великокаліберних кулеметів реконструктори змусять "німців" поспішно відійти на інший берег під прикриттям арт-вогню, але розвідники, переправившись вплав нижче за течією, фланговим ударом знищать відступаючих німців.

Брати участь у реконструкції або просто стати очевидцями дуже видовищного і захоплюючого дійства запрошуються всі бажаючі. Для уточнення всіх деталей звертатися в криворізьке відділення військово-історичного клубу "Робітничо селянської Червоної армії" по телефону 068-40-797-30 (Даценко Юрій Вікторович).

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация