Кривой Рог новости
Берега річки Саксагань після очищення збережуть упорядкованість
12.10.2011 16:46 | Экология

Берега річки Саксагань після очищення збережуть упорядкованість

При очищенні старого русла річки Саксагань в Кривому Розі застосовуються передові гідротехнічні та берегоукріплювальні технології, які зможуть на довгі роки зберегти її береги упорядкованими і мальовничими. Про це нашому кореспондентові стало відомо на місці проведення робіт.

На даний момент роботи з розчищення старого русла Саксагані перемістилися з парку ім. газети "Правда" в парк ім. Ю. Гагаріна. А плаваючий екскаватор з земснарядом "пішли" навіть далі і вже дісталися по руслу до площі Визволення - їхню роботу видно з вікон стоматологічної поліклініки Центрально-Міського району.

Мабуть, найнеприємніша частина всього процесу, яку безпосередньо відчувають жителі прилеглих до річки будинків - це запах гнилі, що поширюється від вийнятого з річки мулу. На щастя, його не складують на березі надовго, а оперативно вантажать в самоскиди і вивозять.

За словами майстра ПП "Універсалгазстрой" Володимира Боброва, за день вивозиться близько 2 тис. тонн мулу. Щоденно на роботах з розчищення русла їхнє підприємство задіює близько 300 працівників і близько 60-ти одиниць техніки.

Зараз перехожі з цікавістю спостерігають вкрай незвичайну картину - розчищені від очеретів берега по обидва боки річки укутують широкими "білими простирадлами". "Це гідроізоляційний матеріал з особливими властивостями, - пояснює В. Бобров. - Причому, він легко пропускає вологу, але повністю перешкоджає росту рослинності. Очеретах крізь цю перешкоду не пробитися".

Зверху на гідротекстіль насипають шар щебеню, потім на нього укладається спеціальна гідроізоляційна решітка, завдання якої - укріплювати берег, захищаючи його від розмивання водою, перешкоджати зсувів. Зверху на решітку насипають завезений у великих кількостях чорнозем. "Коли на нього висеют траву, і вона щільно переплететься корінням з шарами гідроізоляції - ніякі природні фактори вже не зможуть завдати шкоди чи порушити естетику берегової зони", - відзначають фахівці "Універсалгазстроя".

Замість замуленого і майже суцільно зарослого очеретом болота, в яке перетворилася Саксагань за останні 30 років через постійні промислових скидів, в центральній частині міста криворіжці отримають доглянуту і мальовничу рекреаційну зону. Камиш вже вирубано уздовж всієї розчищають територію русла, крім маленького "п'ятачка" в парку ім. Ю. Гагаріна. Але і йому залишилося недовго - тільки інженери придумають як краще це зробити без шкоди для кабелів, прокладених тут по дну річки.

В іншому ж, за твердженням виконавців, всі заплановані роботи на об'єкті ведуться згідно графіка - до листопада розчищення всіх 4,3 км русла річки буде завершена. А берегоукріплювальні і будівельні роботи (крім усього іншого, як мінімум один берег річки "одягнуть" у красиву набережну) продовжаться в 2012 році.

Нагадаємо, що загальна вартість робіт з розчищення русла річки Саксагань становить майже 33 млн. грн. У минулому році було виконано робіт на 3,78 млн грн. У цьому році заплановано освоїти 14,2 млн грн.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация