Кривой Рог новости
Фестиваль «Руді тексти-2011» пройшов з небувалим розмахом
13.10.2011 10:53 | Культура

Фестиваль «Руді тексти-2011» пройшов з небувалим розмахом

Проведений у Кривому Розі 4-й літературний фестиваль «Руді тексти-2011» зібрав під своїм "прапором" ще більше літературного "бомонду" з усіх куточків України.

Як зазначила один з організаторів фестивалю Ольга Хвостова, особливістю "Рудіх Текстів-2011" було те, що відбувався фестиваль не влітку, як у попередні роки, а восени, і не під відкритим небом, як раніше, а під дахом. "Точніше, під дахами провідних культурних майданчиків міста.

Основна поетична частина фестивалю пройшла в клубі "SKY" ТРЦ "Єсеніно", конкурс "Три вірша за 24 години" проведений в актовому залі гуманітарного корпусу педуніверситету, (там же для гостей була проведена екскурсія по музею "Літературно-художнє Криворіжжі"). Читання прози відбулися в арт-клубі "Скринька Пандори", а "слем" - на території та за сприяння керівництва ТРЦ "Плаза-1".

Всеукраїнський масштаб фестивалю забезпечили учасники, що з'їхалися з усієї України - Києва, Севастополя, Харкова, Сум, Запоріжжя, Донецька та інших міст. Серед них були як вже добре знайомі криворіжцям Павло Сухно (дворазовий переможець слемів "Рудіх Текстів"), Валерій Сазонов, Маша Проніна, Лариса Омельченко, так і "зоряні" новачки - Таня-Марія Литвинюк, Майстер Євгеній, Анастасія Котляр та інші. Список учасників в цьому році розширився і за рахунок криворізьких початківців авторів, вперше брали участь у фестивалі. Серед них справжнім відкриттям стала юна Сашенька Михайленко, вірші якої вразили слухачів несподівано глибокою філософією, абсолютно недитячою мудрістю і воістину безтурботної дитячої чистотою.

Як завжди, в "Рижих текстах" не буває переможених, але є переможці. В оголошеному конкурсі "Три вірша за 24 години" виступали 10 учасників. За добу вони мали написати три вірші на задані теми: "квітковий годинник", "завтра понеділок" і "Кривий Ріг". Суддями виступали самі глядачі і слухачі. Вони і присудили: 3-є місце - поетесі з Донецька Маші Проніної, друге - Наталії Мельник, а перше місце буквально "вирвав" у суперників експресивний кріворожанін Павло Павловський.

У мега-слемі, організованому редколегією журналу "ЛітЗеппелін" та проведеним відомим харківським слем-мейстер Мультфільм Гагарін, не виявилося рівних кріворожанке Галині Танай. До речі, вперше формат "Рудіх Текстів" доповнили авторські читання прози, які доставили багато приємних хвилин шанувальникам цього жанру.

Також тепер "Руді тексти-2011" правомірно називати літературно-музичним фестивалем, оскільки протягом двох днів на різних майданчиках виступили три криворізьких музичних групи - "220 вольт", "Ескіз коду" і "Шепіт Нагваля".

Загалом фестиваль, злегка змінив свій формат проведення, так само сподобався і слухачам, і учасникам. Останні, до речі, дуже тепло відгукувалися про прекрасну, чуйною і привітною криворізької публіці.

Відомо також, що за підсумками фестивалю «Руді тексти-2011» буде випущено кілька програм на ТРК "Рудана" і підготовлений спецвипуск тижневика "Вісник Кривбасу".

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация