Кривой Рог новости
До криворізьких аптек надійшли вакцини від грипу
14.10.2011 13:20 | Здоровье

До криворізьких аптек надійшли вакцини від грипу

Криворізька міська санепідстанція повідомляє, що КП "Фармація" закупило вакцини для імунізації населення від трьох штамів грипу, які загрожують криворіжцям епідемією в нинішньому сезоні. Вона буде доступна в 29 аптеках, розташованих в різних районах міста.

«Ми очікуємо, що в листопаді - грудні в місто повернуться відомі раніше грип типу В« Брісбен »і А/H1N1« Каліфорнія ». З цими штамами ми вже мали справу, тому вважаємо, що особливого їх поширення не буде. Але крім них вперше в наш регіон зайде грип «Перт» типу А (H3N2) - це новий різновид грипу, тому інтенсивність захворювання може бути досить серйозною », - розповіла про майбутню епідемію лікар-епідеміолог Криворізької міської СЕС Тетяна Данейкіна.

На сьогодні в Україну існує 6 вакцин, кожна з яких по завіренню епідеміологів захищає від всіх відомих штамів грипу. "На даний момент в мережу міських аптек Кривого Рогу вже надійшла як мінімум одна з них - це вакцина" Інфлувак "виробництва Нідерландів. За наявними у нас даними, вона буде реалізовуватися в 29-ти аптеках, а вартість вакцини коливається в межах від 81.40 до 95.50 гривень ", - зазначила Т. Данейкіна.

Також, за її словами, саме цим препаратом почалася планова масова імунізація криворіжців, які належать до групи ризику. Цього року планові щеплення від грипу отримають 16 814 мешканців Кривбасу - переважно вихованці дитячих будинком та інтернатів міста, медпрацівники, працівники сфери освіти, торгівлі, транспорту та побутових послуг. Частина коштів, необхідних на її проведення, вже виділені з бюджетів різних рівнів.

Оскільки вакцинація і раніше залишається найдієвішим засобом профілактики грипу, епідеміологи рекомендують населенню Кривого Рогу зробити щеплення.
"Щеплення від грипу дає гарантію, що від 70 до 90% щеплених людей не захворіють. Альтернативи вакцинації поки що не придумали, а вартість одного щеплення - це сума близько 100 гривень - у кілька разів менше витрат, які потім будуть потрібні на лікування в разі захворювання грип ", - підкреслила лікар-епідеміолог міської СЕС.
За шість років проведення регулярної сезонної імунізації вихованців дитбудинків та інтернатів, показник захворюваності на грип у цих дітей вкрай низький, не більше 2%.

Нагадуємо, що крім нідерландського "Інфлувак" захиститися від небезпеки епідемії грипу можна дозволеними до застосування МОЗ України вакцинами "Ваксигрип" і "Інтанза" (Франція), "Флюорікс" (Німеччина), а також російськими "Грипол" та "Гріпповак".

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация