Кривой Рог новости
Більше 30% криворожан страждає на алергію
14.10.2011 14:06 | Здоровье

Більше 30% криворожан страждає на алергію

У Криворізькому центрі здоров'я відбулася прес-конференція медиків, на якій обговорювалися проблеми алергічних захворювань жителів міста. Як зазначили фахівці, на сьогодні більше 30% криворіжців страждають цим захворюванням.

Алергія, за твердженням медиків, це наслідок неправильної роботи імунної системи. У числі головних причин виникнення алергії - безконтрольне застосування лікарських препаратів, забруднення навколишнього середовища, поява «нових» алергенів, поширеність харчових добавок і стрес. До речі, хронічний стрес посилює перебіг алергічних захворювань.

Лікар алерголог Людмила Коляда зазначила, що алергічна реакція в організмі може трансформуватися. Так починаючись в одному органі, наприклад, з поразки носа - алергічного риніту, вона має тенденцію обважнювати, не тільки по інтенсивності симптомів з боку носа, а й приєднання інших супутніх проблем.

Експерт порекомендувала, що для того, щоб зменшити навантаження алергенних у своєму будинку, необхідно відмовитися від утримання домашніх тварин, прибрати м'які покриття та м'які іграшки, які є «потенційними накопичувачами алергенів». Потрібно позбавлятися від старих подушок, ковдр і перин, успадкованих від бабусь і прабабусь.

Для того щоб полегшити перебіг хвороби, медики рекомендують постаратися не контактувати з алергеном або виключити його зовсім. Ні алергену - немає хвороби. Цей метод лікування застосовується до харчової і лікарської алергії, а також алергії на шерсть тварин. На жаль, вона малоефективна щодо інгаляційної алергії у відповідь на пилок, тому тим пацієнтам, які страждають таким видом алергії, медики рекомендують під час цвітіння амброзії виїжджати в регіони, де ця рослина не так поширене. Це Західна Україна, Росія і морські узбережжя. До речі саме морське повітря дуже корисний алергікам, він потовщує слизові дихальних шляхів, таким чином створюючи бар'єр для алергенів.

Що стосується профілактики алергічних захворювань у дітей, то найбільш важливим елементом захисту медики вважають грудне вигодовування, причому, годувати дитину грудьми мама повинна як мінімум до року при цьому їй самій необхідно забезпечити собі правильний раціон харчування.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация