Кривой Рог новости
Сьогодні весь православний світ відзначає свято Покрова Божої Матері
14.10.2011 14:22 | Культура

Сьогодні весь православний світ відзначає свято Покрова Божої Матері

Свято Покрова Божої Матері - одне із самих втішних свят православних християн. Духовний зміст свята говорить про те, що Пресвятаяммогородіца постійно молиться за християн. Де б не перебували віруючі, в яких обставинах або в якому стані - Її Божественний покрив завжди і скрізь простягнений над ними, а Її невпинна материнська молитва зберігає їх від бід, умудряє і дає силу нести свій хрест.

Історія свята Покрова Богородиці його сходить до Х століття. У 910 році військо агарян обложило Константинополь. Не бачачи порятунку від численного ворога, 1 жовтня (за старим стилем) люди зібралися у Влахернському храмі, де зберігалася риза Пресвятої Богородиці, її пояс і головний покрив на всеношну службу, підносячи гарячі молитви до Богородиці про порятунок їхнього міста і життів. Серед молільників були святий юродивий Андрій і його учень Єпіфаній, під час всеношної служби вони побачили Пресвяту Богородицю, наблизився по повітрю до міста. Пречиста схилила коліна і довго молилася зі сльозами, просячи Господа захистити свій народ від усіх ворогів. Потім піднялася і розпростерла над містом свій покрив-омофор. На наступний день після цього чудесного явища могутній ворог без всяких видимих ​​причин зняв облогу і відійшов від Константинополя. Покров Пресвятої Богородиці також один з найголовніших свят українських козаків. Запорожці свято шанували Пречисту, і присвятили Покрову Богородиці головний храм на Січі, і всі козаки перед кожною битвою молилися перед іконою Покрови.

Також свято Покрови вважається днем ​​створення Української Повстанської Армії (УПА). У Кривому Розі сьогодні своє престольне свято відзначає Свято-Покровський жіночий монастир.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация