Кривой Рог новости
Руді тексти 2011
16.10.2011 11:46 | Культура

Руді тексти 2011

«Я прочитаю вірш про осінь. Так сказати, «в тему»… «Запам’ятайте моє ім’я раз і назавжди»… «Я пожертвувала байкерським зльотом заради візиту на «Руді тексти»… «Я рівненький пацанчик, з рівненького харківського района, з ХТЗ»… Ці та ще кілька висловів назавжди залишаться візитівками «Рудих текстів-2011».

Четвертий літературний фестиваль «Руді тексти» відбувся в Кривому Розі 8 та 9 жовтня і зібрав учасників із Києва, Харкова, Сум, Севастополя, Донецька, Запоріжжя та інших міст України. Фестиваль щороку змінює місце розташування і формат, а цього року змінився ще й час проведення.

За словами співорганізаторки «Рудих текстів» Ольги ХВОСТОВОЇ, на численні прохання захід перенесли з кінця літа на середину осені, щоб його змогли відвідати більше людей, — що, зрештою, і сталося: за приблизними підрахунками, на фестивалі побувало близько 300 відвідувачів. І, на думку співорганізатора фестивалю Максима КАБІРА, часове перенесення ще раз підтвердило, що публіка в Кривому Розі виняткова, привітна і сприйнятлива. В закулісних розмовах із цього дивувалися всі гості з усіх міст, особливо харків’яни.

Співорганізатори неодноразово наголошували, що фестиваль цього року відбувся за підтримки Благодійного Фонду Едуарда Самоткала. Щоб розуміти, наскільки вагомою і важливою була ця співпраця, достатньо знати, що без підтримки Фонду «Рудих текстів-2011» не було б узагалі.

Фестиваль цього року мав кілька вагомих «уперше». Він уперше відбувся восени і вперше — під дахом, і навіть не під одним, а послідовно на кількох творчих майданчиках. Основна поетична частина фестивалю пройшла в дивовижному клубі «SKY» ТРЦ «Єсеніно», конкурс «Три вірші за 24 години» проведено в актовому залі гуманітарного корпусу КДПУ (там же відвідувачам було запропоновано й екскурсію музеєм «Літературно-мистецьке Криворіжжя»), читання прози відбулися в арт-клубі «Скринька Пандори», а мега-слем від «ЛітЗеппелін» — на території і за сприяння керівництва ТРЦ «Плаза-1».

В основній поетичній частині фестивалю виступили і старі знайомі — севастополець Павло Сухно (дворазовий переможець слемів «Рудих текстів»), Валерій Сазонов із Києва, донеччанка Маша Проніна, Лариса Омельченко із Підгороднього, і «зоряні» новачки — тепер уже киянка Таня-Марія Литвинюк, Майстер Євген із Харкова, сумчанка Анастасія Котляр та інші. Список учасників цього року розширився за рахунок криворізьких авторів-початківців, які вперше взяли участь у фестивалі — Саші Михаленко, Поліни Карамушки, Ірини Роік, Ірини Божко, Ростика Шептикіна та інших.

Вперше на «Рудих текстах» прозвучала проза авторів-криворіжців. Тут дебютувала 11-класниця Криворізького обласного ліцею Катерина Страшна, а також читали свої твори вже відомі в місті і за його межами автори — письменник і драматург Олександр Шмарін, майстер потужних оповідань Володимир Фатаєв, кількаразовий лауреат «Коронації слова» Ігор Бузько та ведуча телепрограми «Книжкова полиця» Ольга Хвостова.

«Руді тексти-2011» не тільки робили відкриття, а й продовжували традиції. За звичаєм, повноправними учасниками фестивалю нарівні з поетами були музиканти, протягом двох днів виступили гурти «220 вольт», «Ескіз кода» і «Шепіт Нагваля». Є інформація, що концерт, на якому відзначилися два останні названі гурти, буде показано на телеканалі «Рудана», який виступив генеральним інформаційним партнером фестивалю.

А книжковим партнером став книжковий супермаркет «Буквиця» — саме з його кількатисячного асортименту було відібрано видання, котрі організатори презентували всім учасникам в оригінальних сумках із логотипами «Рудих текстів» і Фонду Самоткала.

Вперше в історії фестивалю тут прозвучали переклади і було видано дві книжки спеціально під «Руді тексти» — знані криворізькі автори Валерій Карч і Мар’яна Невиліковна випустили свої поетичні збірки, які були практично повністю розкуплені протягом першого дня фестивалю.

Традиційно в рамках фестивалю був проведений слем, його організувала цього разу редколегія журналу «ЛітЗеппелін». У цьому змаганні артистичних поетів, на яке з’їхалися поети з усієї України і який проходив під головуванням харківського слем-мейстера Мультфільма Гагаріна, перемогла криворожанка Галина Танай.

В оголошеному конкурсі «Три вірші за 24 години» виступали 10 учасників. За добу вони написали вірші на задані теми: «квітковий годинник», «завтра понеділок» і «Кривий Ріг». Третє місце глядачі присудили Маші Проніній, друге — Наталії Мельник, а перше місце «вирвав» у суперників експресивний криворіжець Павло Павловський.

Найближчим часом телеканал «Рудана» у рамках програми «Книжкова полиця» покаже відеоверсію поетичної частини «Рудих текстів-2011», а «Вестник Кривбасса» готує випуск за підсумками цьогорічного фестивалю поезії, прози і музики.

"Вестник Кривбасса" Оксана Коваль

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация