Кривой Рог новости
Криворізький квітковий годинник офіційно визнаний унікальним в Україні
17.10.2011 15:26 | Общество

Криворізький квітковий годинник офіційно визнаний унікальним в Україні

Ще проектувальники квіткового годинника говорили, що вони творять унікальний продукт. Поки будувалося основу майбутнього "чуда", криворіжці були налаштовані дуже скептично: масивні бетонні балки і величезний похилий коло ніяк не виглядали верхи естетизму і витонченості.

Однак минуло небагато часу, і на місці дивного "млинця" заграли фарбами квіти, а підтримують колони зникли за красивими стендами, які представляють всі сім районів нашого міста. І виявилося, що годинник - дійсно прикраса міста. А після подачі заявки в "Книгу рекордів України" і її схвалення, стало ясно, що проектувальники мали рацію: у місті з'явився унікальний об'єкт.

І ось 14 жовтня унікальність криворізьких квіткового годинника була підтверджена офіційно: начальник національного проекту "Книга рекордів України" Ігор Підчибій підписав документ, який свідчить про те, що криворізькі квітковий годинник - найбільші в Україну.

- Я давно їжджу по Україні, - сказав Ігор Підчибій. - Мене складно здивувати, але можу точно сказати, що ваш годинник - одне з найкрасивіших "чудес" Україна. Ми будемо подавати заявку до "Книги рекордів Гіннесса". Не можу стверджувати, що вони в неї потраплять, але цей об'єкт унікальний. Причому, не тільки через розмір: використана інноваційна система розташування кольорів у спеціальних ящиках, які не дадуть розмиватися землі; унікальна система зрошення (у хвилинній стрілці); система інфрачервоного випромінювання, що дозволяє рослинам цвісти навіть взимку.

Для довідки. Квітковий годинник, відкриті яких відбулося 22 серпня 2011 року, мають діаметр циферблату 22 метри. Сам циферблат знаходиться під кутом 30 градусів і Підтримується чотирма колонами. У хвилинну стрілку, довжина якої 12 метрів, вмонтована система поливу рослин. Годинник є одним з об'єктів архітектурної композиції, куди також входять світло-музичний фонтан і пам'ятник козакові Розі.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация