Кривой Рог новости
На Дніпропетровщині відкрито перший навчально-методичний центр для сімейних лікарів
18.10.2011 16:59 | Здоровье

На Дніпропетровщині відкрито перший навчально-методичний центр для сімейних лікарів

Участь у відкритті навчально-методичного центру взяли заступник голови облдержадміністрації Іван Ступак, начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Валентина Гінзбург, завідувач кафедрою сімейної медицини Дніпропетровської медичної академії, доктор медичних наук Неоніла Чухриенко.

Навчальний центр, створений на базі Підгороднянської лікарської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, забезпечений спеціальним обладнанням: стендами, муляжами і необхідним медичним інструментарієм.

«Відкриття навчально-методичного центру для сімейних лікарів - це ще один крок на шляху до підвищення якості медичного обслуговування та впровадження сімейної медицини на Дніпропетровщині. Зараз в області формується розгалужена мережа закладів первинної медичної допомоги. Для забезпечення цих установ висококваліфікованими сімейними лікарями створюються такі навчальні центри », - зазначив заступник голови облдержадміністрації Іван Ступак.

Підготовка сімейних лікарів є одним з найважливіших напрямів розвитку охорони здоров'я в регіоні в 2011 році. Губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул поставив завдання перед мерами міст і головами райдержадміністрацій виділити кошти з місцевих бюджетів на вирішення цього питання. Цього року на підготовку сімейних лікарів з місцевих бюджетів виділено понад 900 тисяч гривень.

«За півтора року на Дніпропетровщині на 42% збільшилася кількість лікарів загальної практики - сімейної медицини - на сьогодні в області їх вже 350. Вони обслуговують 23% населення області, у тому числі сільського населення - 87,7%, а це вище, ніж в середньому по Україні. Ще 96 лікарів з усієї області зараз отримують спеціалізацію з сімейної медицини, з них 70 - за кошти місцевих бюджетів. Тому за такої потужної підтримки з боку обласної влади кількість висококваліфікованих лікарів загальної практики - сімейної медицини в регіоні буде збільшуватися », - підкреслила начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

Заняття в навчально-методичному центрі проводитимуть викладачі Дніпропетровської медичної академії. Курс навчання буде складатися із спеціалізованих циклів, на яких сімейні лікарі будуть відпрацьовувати практичні навички з різних напрямів, зокрема, офтальмології та терапії.

«Відпрацювання практичних навичок роботи з обладнанням для надання високоякісної медичної допомоги є важливим етапом в навчанні майбутніх сімейних лікарів. Зазначу, що він є обов'язковим елементом європейської практики з підготовки фахівців. Приємно, що Дніпропетровщина це вводить однією з перших в країні. Створення такого центру суттєво розширить можливості кафедри сімейної медицини для підготовки лікарів », - зазначила Валентина Гінзбург.

Довідка:
На Дніпропетровщині вже завершена робота зі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги - створено 53 таких центри.
Крім того, з початку 2011 року в області відкрито 59 установ сімейної медицини. До кінця цього року мережа амбулаторій сімейної медицини в сільській місцевості збільшиться на 32% (з 173 до 230). Створення центрів первинної медичної допомоги з розгалуженою мережею амбулаторій сімейної медицини забезпечить жителів області якісними, ефективними і, головне, доступними медичними послугами.

Також на Дніпропетровщині за дорученням губернатора проводяться заходи по залученню молодих фахівців для роботи на селі. Зокрема, розробляються регіональні програми стимулювання медиків, виділяється службове житло. Так, за 2010-2011 роки 59 медичних працівників отримали житло. У новобудовах і реконструйованих будинках безкоштовні квартири виділили медикам з Царичанського, Межівського, Софіївського та Синельниківського районів. Ця робота буде продовжена і в наступному році.

Для забезпечення ефективної роботи закладів первинної медичної допомоги в цьому році за кошти місцевих бюджетів придбано медикаментів та обладнання на суму близько 4 млн. грн. Також було відремонтовано 42 лікувально-профілактичних установ на суму майже 800 тис. грн.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация